בונים את בית החלומות

התחלתם להגיע לכדי מימוש הפנטזיה לבניית בית החלומות שלכם? ובכן, שיהיה לכם המון בהצלחה בביתכם החדש, ועל מנת שתוכלו למקסם את השימוש בו ושאכן יהיה זה בית חלומות של ממש, הרשו לנו להציג עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם בתהליך הבנייה. להלן 3 דברים שחשוב ליישם בכל תהליך בנייה של בית חדש, לשנים רבות של הנאה, נוחות וחיסכון כלכלי עצום.

 

בית חלומות "קל"

שיטות הבנייה הקונבנציונאליות (שימוש בבטון ובלוקים) טומנות בחובן בעיות רבות כגון – זמן רב למשך הפרויקט, עלויות גבוהות, פסולת בניין רבה וצורך בשינוע של אלמנטים כבדים במיוחד. לאור זאת, אין זה פלא כי תחום הבנייה הקלה הולך ותופס לעצמו מקום של כבוד בשנים האחרונות בפרויקטים של בתים פרטיים ומגדלי מגורים בכל רחבי הארץ. הדרישה גבוהה ולא בכדי, שהרי מדובר בשיטת בנייה שחוסכת הרבה מאוד כסף, עוזרת לקיצור משך התנהלות הפרויקט, אינה טומנת בחובה שימוש בחומרים רעילים והחומרים המשמשים מבודדים היטב מבחינה תרמית. בשיטת בנייה זו ישנו שימוש רב באלמנטים "קלים" וזולים יחסית כמו גבס ואלומיניום, כך שבית החלומות העתידי שלכם יחסוך לכם רבות בעלויות ההקמה והוצאות האחזקה השוטפות לאורך שנים רבות.

בית החלומות

ממ"ד תקני ובטיחותי

החוק בישראל קובע כי כל פרויקט בנייה חדש חייב לכלול ממ"ד ובלעדיו לא יינתן היתר אכלוס, הלא הוא טופס 4 הנחשק. בפועל מאחר והממ"ד מהווה יציקת בטון מזויין הרי שהוא נבנה ראשון, במיוחד כאשר מדובר בשיטת הבנייה הקלה. את הממ"ד בונים ע"פ הנחיות פיקוד העורף וחשוב לשים לב לאיכות החיים בו, בין אם מדובר בחירום ובין אם מדובר בחיי השגרה. מבחינת השגרה, חשוב מאוד לדאוג שהחדר יחובר למערכת מיזוג כלשהי, בין אם למערכת המיזוג המרכזית ובין אם בצורה מקומית ע"י מזגן מפוצל. כמובן שעל כל הפתחים להיות אטומים כדי למנוע מעבר של גזים ורעלים ביולוגיים אל תוך המבנה בעת מלחמה. על מערכת המיזוג אף להיות מוטמעת בצורה אסתטית וחכמה מבחינת מיקום בחדר, על מנת שבשגרה השימוש בה יהיה נוח ללא הפרעה לתושבי החדר. ניתן לשקול גם הוספת מערכת סינון לממ"ד , שמתחילה את פעולתה בלחיצת כפתור ומשחררת את יושבי החדר מלהשתמש במסכות האב"כ שלהם במקרים של התקפות באמצעות כלי נשק לא קונבנציונליים.

עיצוב פנים איכותי מושכל

ובסופו של דבר, על מנת שאכן יהיה מדובר בבית מושלם שיגשים את כל חלומותיכם לאורך שנים רבות, עליו להיות נוח, מעוצב להפליא לפי השקפת עולמכם ויחד עם זאת לא עמוס מדי בפריטים. לכן חשוב מאוד שתכנון בית החלומות שלכם ילווה ע"י אדריכל שמתמחה גם בעיצוב פנים. רק בדרך זו תוכלו לדעת מראש היכן יעמוד כל פריט ריהוט בביתכם וכיצד תוכלו למקסם את החלל הפנוי לצרכים שלכם, מרמת הארונות ומערכת הישיבה ועד לארונות המטבח, פינת הקריאה וחדרי הילדים.

שיהיה בהצלחה!

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים