עיצוב הבית באמצעות בניה קלה

בניה קלה הוא תחום פורח וצומח בעולם הבניה, כשישנם יותר ויותר אנשים המעדיפים לבנות את ביתם, לשפץ אותו או להרחיב אותו באמצעות שיטת הבניה הקלה. השימוש בשיטה זו בתחום של עיצוב הבית, גם הוא הולך ותופס תאוצה, כשישנם שורה של אלמנטים שיכולים לשמש גם לבניית מבנים שלמים וגם לעיצוב החלל הפנימי והחיצוני של הבית. שיטת הבניה הקלה מבוססת על שימוש בחומרים שהם קלים יחסית לבטון ממנו נבנה בית טיפוסי. בשיטה זו עושים שימוש נרחב בלוחות גבס, קונסטרוקציות מתכת קלות, פאנלים מבודדים, לוחות פח, חיפויים וכדומה.

שיטה שמלווה אותנו כבר זמן רב, בעיקר בתחום עבודות הגבס

השימוש בשיטה זו נהוג כבר זמן רב בעיקר בתחום של עיצוב הבית באמצעות גבס. כך למשל, אם לפני עשורים רבים היה צורך לשבור קירות ולבנות קירות חדשים מלבנים, הרי שהיום ניתן ליצור חדרים חדשים, להרחיב חדרים ולשנות את המבנה, התצורה והפרופורציות של החדרים השונים באמצעות קירות גבס פשוטים מאוד לבנייה. כמו כן, באמצעות הגבס ניתן ליצור עוד מגוון רחב של עיצובים בכל רחבי הבית לרבות בניית מחיצות בחצי גובה או גובה מלא, מעקות, עמודים, לבנות פריטי ריהוט של ממש לרבות ספריות, שידות, מדפים וכדומה, ליצור נישות, הנמכות תקרה וכדומה.

עבודה בטוחה ואיכותית

כניסת טכניקות חדשות וחומרים חדשים אל עולם עיצוב הפנים

בשנים האחרונות, ניתן לראות התרחבות של היקף יישום שיטת הבניה הקלה בעולם עיצוב הבית, עם כניסה של אלמנטים חדשים כדוגמת פאנלים מבודדים. פאנלים אלה קלים מאוד לעיבוד, לחיתוך, לציפוי ולחיפוי, וניתן ליצור באמצעותם מגוון רחב של יישומי עיצוב בקלות רבה מאוד, במהירות רבה ומבלי להתפשר על חוזק מבני מינימלי. כך למשל, אם אתם מעוניינים ליצור מחיצה חצי גובה באזור הסלון, תוכלו לעשות את זה באמצעות בניית קונסטרוקציית גבס, הצמדת לוחות גבס וגימור, או להזמין פאנל מבודד בדיוק במידות שאתם צריכים, להתקין אותו במקום הנדרש ולבצע את הגימור הנדרש. השימוש בטכניקות אלה הוא כמובן נרחב הרבה יותר, וניתן ליצור באמצעותן מגוון רחב של עיצובים ואלמנטים שונים ברחבי הבית.

עבודה עם אנשי מקצוע בלבד

אחרי שאמרנו את זה, בניה קלה הוא תחום התמחות מיוחד, הדורש היכרות עם כלל האפשרויות הקיימות, החומרים, המבנים, הכללים העיצוביים והכללים ההנדסיים החלים עליו ועוד. משמעות הדברים היא שעיצוב פנים של הבית באמצעות טכניקות בניה קלה, חייב להתבצע על ידי גורם המתמחה בתחום זה, ויודע להציג את המומחיות שלו. כמו כן, חשוב שאת תהליך העיצוב ילווה איש מקצוע מהתחום של עיצוב הפנים, בין ברמה של ייעוץ מקצועי ובין ברמה של ליווי צמוד, שכן אותו אדם שיודע לבצע את עבודות העיצוב באמצעות טכניקות של בניה קלה, לאו דווקא אוחז ביכולות לבנות גם את תכנית העיצוב שעל פיה תתנהל העבודה כולה.

 

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים