כלל האלמנטים להשלמת בנייה קלה

בניה קלה היא שיטת בניה שהולכת והופכת בשנים האחרונות לנפוצה הרבה יותר והשימוש בה הולך ומתרחב. בארצות הברית הפכה שיטת הבניה הקלה להיות שיטת הבניה המרכזית והנפוצה ביותר וגם בישראל ניתן להתרשם ממגוון מבנים אשר נבנו תוך הסתמכות על עקרונות שיטת בניה זו. אם בעבר הייתה השיטה משולבת באלמנטים מתחום הבניה הרגילה והמסורתית, הרי שכיום אפשר לבנות בתים ומבנים ממש מ-א' ועד ת' בבניה קלה בלבד, כלומר ללא שימוש בבטון.

לאחר שהוחלט על תכנון ועיצוב הבית שעומד להיבנות בבניה קלה אפשר לעבור ולבחור את שאר האלמנטים אשר ישלימו את בניית הבית ויקרבו את האכלוס שלו. זה הזמן לבחור דלתות כניסה. כל דלתות הכניסה, מכל הסוגים והעשויות מכל חומרי הגלם מתאימות להתקנה גם במבנים שנבנו בבניה קלה כך שאין צורך לחפש דלתות באופן מיוחד או להזמין באופן אישי. אפשר לבחור או לעצב את הדלת המבוקשת והרצויה ולהתקין אותה כפי שהיה קורה גם בניה של בית או דירה רגילים בשיטה של בניה רגילה.

אלמנטים נוספים לשילוב במבנים של בנייה קלה

הבניה הקלה מבוססת על העיקרון של שימוש בחומרים קלי משקל (קורות העשויות ממתכות קלות בדרך כלל). לכן כאשר הגיעה העת לבחור דלתות וחלונות, למשל, אפשר לבחור את החלונות שמתאימים שגם מוצאים חן בעיניו של מי שבונה את ביתו, אך צריך להקפיד שהחלונות לא יהיו כבדים מדי לקורות המתכת. כיום ניתן למצוא מגוון עצום של חלונות המתאימים לשימוש גםבמבנים של הבניה הקלה ולא צריך לעצב כאלה מיוחד. החלונות הנבחרים ייבחרו על סמך שיקולי עיצוב ולבטח יתאימו למבנה באופן מושלם.

מעצבים בניה קלה ברמה

גם מעקות הם אלמנט עיצובי שלא כדאי להקל ראש בבחירתו. כיום ישנם סוגים רבים של מעקות מעוצבים שעשויים להתאים לכל בית, ללא קשר לשיטה שבה הוא נבנה. ממש כמו דלתות כניסה, צריך לבחור את הסגנון העיצובי של האלמנטים המשלימים כדי שהם גם יתאימו זה ז לזה וגם יתאימו לעיצוב הכולל של הבית. על מנת להשכיל ולבחור את המעקה הנכון והמתאים ביותר כדאי לנסות ולדמיין את הבית המוכן והגמור עם הרהיטים שבו ואת המראה הכולל שלו.

היכן למצוא דלתות כניסה ואלמנטים נוספים?

כיום ישנן נקודות מכירה רבות המציעות שלל פתרונות נלווים והיקפיים גם למבנים הבנויים בבנייה רגילה וגם לאלה הנבנים בבניה קלה. תמיד כדאי ליתר ביטחון להתייעץ עם מוכר או נציג שירות המכיר את התחום ולשאול את דעתו בנודע להתקנת דלתות כניסה כאלה או אחרות. כאשר כל האלמנטים המשלימים נרכשים באותו המקום קל לבחור סגנון עיצובי אחיד עבור כולם וקל הרבה יותר להתאים אותם אחד לשני. המטרה בסופו של דבר היא בית מבניה קלה שיהיה מעוצב ונעים לשהייה ומגורים.

המאמר באדיבות קמיליון דלתות כניסה

 

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים