מבנים יבילים בבניה פרטית, עסקית וציבורית

מבנים יבילים, הלוא הם מבנים זמניים שניתן לנייד ממקום למקום, הופכים ללגיטימיים ומוכרים יותר בתוך תחום הבנייה הפרטית, לצד בנייה ציבורית ולצד פתרונות עסקיים שונים. כיצד משתמשים במבנים יבילים בכל אחד מתחומי הבנייה האלו?

מבנים יבילים בשירות הבנייה הפרטית

מבנה יביל הוא מבנה זמני שניתן בדרך כלל לפירוק או לשינוע. הוא מתחבר באופן ישיר לסוג הבנייה אותו אנחנו מכנים בניה קלה. במגזר הפרטי מבנה יביל יכול לשמש כמבנה מגורים זמני בזמן בניית הבית הקבוע, אך הוא יכול לשמש גם כמבנה קבוע במסגרת בנייה קלה.

היום אפשר למצוא מבנים מוכנים להרכבה שניתן להזיז ממקום למקום אך מתפקדים כבית לכל דבר. ההתקנה שלהם נעשית בשטח לאחר שכל החלקים יוצרו במפעל והם מהווים פתרון מגורים זול ונגיש עבור לא מעט אנשים.

זוגות צעירים רבים, משפחות קטנות וגם אנשים שמתגוררים בגפם יכולים להשתמש במבנים יבילים למגורים לטווח ארוך יחסית, במיוחד אם מדובר במבנים איכותיים וחזקים.

לעיתים קרובות המבנים היבילים משמשים ככוח עזר במהלך בניית שכונות מגורים למגזר הפרטי, כשהם מספקים ליצירת דירה לדוגמה, בית לדוגמה או משרד מכירות.

המבנה היביל בשירות הבנייה הציבורית

גם בתחום של בנייה ציבורית עושים שימוש במבנים יבילים. אפשר למצוא מבנים יבילים בבתי ספר ובאוניברסיטאיות – שם הם משמשים ככיתות לימוד, כמשרדים או כביתנים לנותני שירותים בקמפוס. מבנים יבילים משמשים פעמים רבות כמשרדים באתרי בנייה גדולים והם משתלבים גם במתחמי קניות ובילוי חיצוניים – בין אם לצורך הקמת חנות, מסעדה או בית קפה.

גם במקרה זה אפשר למצוא לא מעט פתרונות מתחום הבנייה הקלה שמספקים מענה למוסדות ולארגונים ציבוריים שרוצים ליצור עוד מקום בתוך שטח מסוים. זהו פתרון יעיל, זמין וזול מאד יחסית לבנייה קונבנציונלית שיכולה לקחת לא מעט זמן ולדרוש תקציבים גבוהים.

מבנים יבילים במגזרים שונים

מבנה יביל בשירות המגזר העסקי

כמו המגזר הפרטי והציבורי גם המגזר העסקי יכול להשתמש בבנייה זמנית כדי למלא תפקידים שונים. גם במקרה זה אפשר להקים משרדים, לבנות מתחמי תצוגה וחנויות ולהציג בכנסים ובתערוכות ביתנים בנויים המושתתים על מבנה יביל זה או אחר.

בנייה קלה באה לידי ביטוי במגזר העסקי תוך שימוש בשיטה המהירה להקמת משרדים זמניים, ביתני תערוכות וכנסים, מבנים להשקות ולאירועים ועוד.

מבנים יבילים מספקים מענה בכל אחד משלושת התחומים שציינו כאן. היום כבר ברור שלא צריך לזלזל במבנים יבילים שמגיעים לכל מקום כשהם מצויידים בכל המערכות הדרושות למגורים, לעבודה או למסחר.

בין אם מדובר בקראוון להשכרה, קראווילה, בית להרכבה, או בנייה קלה מאפס על שטח מסוים, המענה הוא מהיר, יעיל מאד, גמיש בתכנון וגם זול מאד לכל משקיע. מה שהפך לשיטת בנייה לגיטימית בארצות הברית ובאירופה כבר לפני שנים כובש כעת את ישראל ומוכיח את עצמו בכל אחד מהתחומים שציינו.

 

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים