חיסכון משמעותי בבנייה הקלה

זוגות צעירים רבים מוצאים את עצמם במציאות של היום בחיפוש אחר פתרונות דיור יצירתיים יותר. יש כאלו שבוחרים לרכוש בית ישן וזול ולשפץ אותו, יש כאלו שמנסים לקבל דירה בפרויקטים מיוחדים לזוגות צעירים, אחרים מחליטים לבנות לבד.

בניה קלה היא פתרון מושלם שתופס תאוצה בשנים האחרונות, בזכות האפשרויות שהוא מעניק דווקא לזוגות צעירים בתחילת הדרך. השימוש בבנייה מתקדמת, שכוללת עבודה עם בתים מוכנים להרכבה, מוזילה באופן משמעותי את תהליך בניית הבית.

 

מהן המשמעויות הכלכליות של בחירה בשיטת הבנייה הקלה?

בניה קלה מאפשרת לזוגות לחסוך בעלויות הבסיסיות של רכישת בית. התשלום העיקרי הוא עבור הקרקע ועבור הדגם אותו בחרו, אך זהו תשלום שיכול להיות נמוך ב-50% מעלות דירה או בית בשיטה הקונבנציונלית. המחיר משתנה בהתאם לסוג הדגם, לגודל הדגם וכמובן לשטח שעליו הזוג בונה את ביתו, אך באופן כללי המחיר הסופי הינו נמוך בהרבה ממחיר דירה ממוצעת של 3-4 חדרים בישראל.

חסכון נוסף הוא בעלויות הבנייה עצמה. בעוד שבניית בית בשיטה הקונבנציונלית הוא לרוב מבצע שאנחנו יודעים כיצד אנחנו נכנסים אליו, אך לא יודעים איך נצא ממנו, שיטת הבניה הקלה מציעה מרווח נשימה.

בתים מוכנים להרכבה חוסכים לא מעט דילמות, בעיות עם עובדים, פועלים, ספקים ואנשי ניהול ופיקוח. העובדה שמדובר בדגמים מוכנים שמוכרים על ידי הועדות לבנייה ברחבי הארץ, מקלה גם היא על התהליך ומאפשרת חסכון כספי רב.

בנייה קלה היא גם בניה מהירה. בתים מוכנים להרכבה הופכים לבתי מגורים עומדים ומוכנים תוך כשלושה חודשים בממוצע, כך שיש חיסכון גם בעלויות המגורים בזמן ההמתנה לבית ובעלויות נוספות שנגררות בתהליך של בניית בית רגיל.

כל המרכיבים האלו יחד יוצרים יתרונות רבים, שפונים בדיוק לזוגות הצעירים בישראל, אשר חווים לא מעט קשיים כלכליים בדרך לבית ראשון.

הבית הראשון בבניה קלה

ממשיכים לחסוך גם לאחר שהבית מוכן

מבנים ניידים שהם הבסיס של בניה קלה מורכבים על שטח הבית והופכים ליחידות הדיור המושלמות עבור זוגות צעירים ומשפחות בתחילת הדרך. החסכון הכספי ממשיך גם כאשר הזוג או המשפחה נכנסים להתגורר בבית. הבתים עשויים מחומרים עמידים, שמספקים בידוד איכותי ובכך שומרים על הוצאות נמוכות בכל הקשור לחימום ולקירור הבית.

בנוסף, קל ופשוט לבצע בבית שינויים מבניים פנימיים, על פי הניתן כמובן, ולכן הוא יכול לשמש את המשפחה לאורך תקופה ארוכה. מבנים קלים וניידים אפשר גם להעביר ממקום למקום, כך עושים זוגות שרוצים לעבור לשטח חדש ביישוב אחר.

שיטת הבנייה הקלה היא שיטה נפוצה מאד בארצות כמו ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה. ארצות שבהן זוגות צעירים מצליחים למצוא לעצמם בית ראשון מכובד ועמיד. בזכות הבאת השיטה לישראל, יכולים גם זוגות כאן לחסוך לא מעט כסף ולהגיע לבית הראשון הנכסף מבלי להסתבך בהוצאות עצומות.

 

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים