מדוע שיטת הבניה הקלה מוזילה עלויות?

קשה למצוא כיום מבנה אחד שהוקם תוך פרק זמן של מספר ימים. מי שבנה בפעם בית, יודע שמדובר בהליך ארוך ומייגע, הן ברמה הביורוקרטית והן ברמת הביצוע עצמו. ברוב המקרים מדובר בתכנון ארוך הכולל שורה ארוכה של פעולות שיש לעשות, ולעתים יכולות לעבור כמה שנים עד שבעל הנכס יקבל בית מוכן ומוכשר למגורים. אלא שהמציאות מראה שיש בנמצא שיטות בנייה הנחשבות למהירות, לנוחות ולרוב גם לזולות יותר מאשר אחרות. שיטה אחת כזו היא שיטת הבנייה הקלה (הידועה גם בשם "מודולארית" או "מתועשת").

מה הופך בנייה לקלה?

בנייה קלה היא מונח רחב המתייחס לסוג מסוים של מבנים, אשר מוקמים כשחתכי המחיצות הפנימיות שלהם, כמו גם קירות החוץ, הם במשקל כולל הנמוך מ-50 קילוגרם למטר רבוע של יחידת שטח.
מאפיין נוסף של הבנייה הקלה הוא שמשקל התקרות או הרצפות של המבנים המשתייכים לקטגוריה נמוך אף הוא באופן יחסי, כשמבחינה מעשית מדובר כאן על משקל הנמוך מ-250 ק"ג למ"ר של יחידת שטח.

סלון בבניה קלה

חשוב לשים לב לכך ששיטת בנייה זו כוללת בתוכה תנאים שונים ממה שהיינו רגילים לראות בבנייה סטנדרטית, כמו גם חומרי הגלם שונים וייחודיים בהם נעשה שימוש. לרוב, ההליך מבוסס על בנייה של השלד, ובמקביל לכך- ביצוע עבודות חיוניות משלימות, דוגמת חיפויים, עבודות גמר, עבודות חשמל וכיוצא בזה. עובדה זו מקצרת בצורה ניכרת את משך התהליך, וכתוצאה נלווית לכך, התהליך הופך לפשוט יותר לביצוע, ולכן גם זול יותר.

ועדיין – נדרשים פתרונות מימון

נכון, בנייה קלה נחשבת לזולה יותר מאשר מרבית סוגי הבנייה. ועדיין, מבחינה מעשית מדובר כאן בסכומי כסף גבוהים שעשויים להיכנס לתוך המשוואה. במצב הדברים הזה, נדרש לתת את הדעת על האופן שבו ניתן לממן את הבנייה, כאשר החדשות הטובות הן שיש לא מעט פתרונות מימון ייעודיים. המרכזי שבהם, כמו בכל סוג אחר של מבנה, הוא המשכנתא: יש אנשים שיכולים לעמוד בעלות הבנייה גם ללא המשכנתא, אך רבים אחרים זקוקים לה כמו אוויר לנשימה.
היות ובנייה קלה מאפשרת לצמצם עלויות, מומלץ לפעול לצמצום העלויות גם בהיבטים אחרים של העסקה – וכן, גם במשכנתא. מומלץ להשקיע מחשבה ראויה ומאמצים רבים בבחירת המשכנתא המתאימה ביותר לצרכים וליכולות הכלכליות של הרוכשים/ הבונים, הן בהווה והן בעתיד. המלצה מועילה במיוחד היא להיעזר בחברות המעניקות ייעוץ משכנתאות, ייעוץ אשר יאפשר למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר מבין מבחר ההצעות הקיימות.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים