חומרים שימושיים בתהליך הבניה הקלה

כאשר שומעים את המושג בנייה קלה, ישר חושבים על בנייה מיוחדת השונה מהבנייה המסורתית המוכרת מזה שנים רבות, אך אל לכם לטעות, אמנם בנייה קלה מתבססת על הבניה המסורתית הישנה, אך היא שונה מבחינת שימוש בחומרים ואופן בנייתה בפועל. לפני שנסביר מהי בנייה קלה, נגדיר כי בנייה זאת נעשתה שם ודבר בשנים האחרונות וזאת תודות ליתרונותיה הרבים והעובדה שהיא תורמת רבות לשמירה על איכות הסביבה. דבר זה, מביא יותר ויותר אנשים להתעניין בתחום ולהעדיף את הבנייה הקלה על פני הבנייה המסורית.

מהי בעצם בנייה קלה?

בניגוד לבניית מבנים בשיטה המסורתית, שהיא לוקחת זמן רב ושלא לדבר על העובדה שהיא דורשת תכנון מעמיק, תקציב יקר והוצאות רבות, מכיוון שבה משתמשים בחומרים יקרים וכבדים יותר. לעומת זאת, בנייה קלה מאפשרת לכם לחסוך הוצאות כספיות רבות ולחסוך זמן רב, מכיוון שבשיטה זאת החומרים בהם משתמשים לבנייה וצורת הבנייה עצמה נעשית בצורה הרבה יותר קלה. ראשית נסביר כי החתכים של הקירות הפנימיים והחיצוניים מתבצעים באופן נפרד בשטח או במפעלי החברה והם מובלים ומורכבים במקום. מעבר לכך, המשקל של החומרים בבניה הקלה הם פחות מ – 50 ק"ג למ"ר והחתכים האופייניים של התקרות או ריצוף גרניט פורצלן של המבנה יהיו במשקל ממוצע של פחות מ – 2500 ק"ג למ"ר. נתונים אלו הם מרשימים ביותר, אך חשוב לציין כי איכותם אינה נופלת מהחומרים של הבנייה המסורתית.

חומרי גלם בבניה קלה

באילו חומרים משתמשים בבניה הקלה

בתהליך תכנון של הבנייה קלה, החומרים בהם משתמשים הם בעלי משקל קל יחסית והם מיוצרים מראש במפעל או בשטח ומשונעים לאתר הבנייה. לאחר תהליך התכנון והשינוע הם מורכבים בשטח על גבי שלד העשוי מפלדה או מאלומיניום משובחים. החומרים בהם עושים שימוש במהלך הבנייה הם: שלד מתכת ולוחות של טיח מתועש ומעליו ניתן לחפות את הקיר בשיטות שונות כמו – על ידי שליכט צבעוני, לבנים, אבן טבעית, פלנקים, חיפוי עץ ועוד. היסודות והממ"ד בבניה קלה הינם בנויים מבטון יציב וחזק.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים