בנייה קלה של בתים פרטיים

שימו לב – קיים הבדל מהותי בין הביטוי "בניה קלה" ל"בניה מתקדמת". "בניה קלה", לרוב יתייחס לבניה של תוספות בניה, סגירת גג או מרפסת ואילו "בניה מתקדמת" מתייחס לבניה בקדמת הטכנולוגיה, של בתים המיוצרים מן השלד ועד לגמר. אנחנו בא.ב.ד מבצעים בניה מתקדמת.

מעוניינים לבנות בית פרטי? רוצים בית שיהיה בדיוק עבורכם? ריכזנו לכם את כל מה שתצטרכו לדעת על בנייה קלה של בתים פרטיים שתהיה הכי מהירה וזולה עבורכם.

מה זה בנייה קלה?

בנייה קלה של בתים פרטיים היא סגנון בנייה זול ומהיר יותר מסגנון הבנייה הרגיל המקובל בארץ. לרוב מדובר בבנייה של בתים עשויי עץ, או בעיקר מעץ. בנייה קלה בעלת יתרונות רבים בניהם – בניית בית בצורה מהירה מאוד, בנייה זולה שתתאים לכל כיס, בנייה איכותית ללא פשרות, שימוש בעצים חזקים ויציבים. השיטה הזאת מקובלת יותר בארצות הברית ואירופה, אך כיום עם התייקרות מחירי הדיור בישראל היא הופכת נפוצה יותר. למרות שבנייה קלה היא אינה עמידה באותו אופן של בנייה מבטון, היא מתאימה בדיוק לאקלים ולצרכים של מבנים בישראל וכן זולה בהרבה. על כן, שיטה זו הופכת נפוצה יותר ויותר בארץ.

התחילו בתכנון הבית

אם אתם מעוניינים בבנייה קלה של הבית שלכם, כדאי להתחיל בתכנון הבית. התחילו בתכנון גודל ומבנה הבית, מספר חדרים, מספר קומות, גודל המטבח, חדרי שירותים ומקלחת. לאחר שתכננתם את הבית עצמו, זה הזמן לעבור לעשות תכנון גינה לבית פרטי. חשוב שתדעו איך תרצו את הגינה שלכם, את הגודל שלה, האם תרצו שתהיה מכוסה פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום למשל, האם תרצו פינת ישיבה, ריצוף ועוד. מעבר לתכנון הבית והחצר עצמם, כדאי לתכנן גם תקציב לבנייה. כאמור בנייה קלה היא זולה בהרבה ולכן לא תצטרכו להשקיע באותו אופן של בנייה מבטון, אך זה עדיין יכול לעלות כסף רב. מומלץ להעמיד תקציב שתוכלו לעמוד בו, ולפרט בו ככל הניתן. כך תדעו אם תרצו להשקיע יותר בבנייה עצמה או בריהוט ועיצוב הבית. חשוב שכשאתם מתכננים את התקציב ואת הבית שלכם, שתוודאו שהתכנון עונה על כל הצרכים שלכם. 

בתים פרטיים בבניה קלה

פנו לאנשי מקצוע

אחרי שיש לכם תוכנית של הבית, זה הזמן לפנות לאנשי המקצוע. אנשי המקצוע המומחים בבנייה קלה ידעו להכווין ולעזור לכם לדייק את התכנון ולמצות את השטח שברשותכם. אחרי שהם יסיימו למדוד ולוודא שהתוכנית עונה על הדרישות, הם יתחילו בעבודת הבנייה. מומלץ לתאם מולם מחיר מראש ולקחת בחשבון שהמחיר יכול להשתנות בהתאם לתנאי השטח ולמצבים אשר עלולים להופיע במהלך הבנייה. קחו אנשי מקצוע שאתם מאמינים בהם שיבנו את הבית המושלם עבורכם.

עצבו את הבית בדיוק כמו שאתם אוהבים

הבית שלכם כבר בנוי כמעט לגמרי ועכשיו הגיע הזמן היותר מעניין של עיצוב הבית. זה הזמן לקנות רהיטים מתאימים, תמונות, שטיחים, מוצרי חשמל וכל מה שאתם צריכים. כדאי לחשוב על הסגנון העיצובי שתרצו לבית שלכם ולעצב בהתאם. אם תרצו תוכלו להיעזר במעצבי פנים שיעזרו לכם להפיק את המירב מהבית שלכם.