תוספות בניה בשיטת הבניה המהירה

למי מאתנו לא היה חלום על שיפוץ או הרחבה של חלל המגורים אשר התנפץ על ידי מציאות של אבק ופועלים, רעש ואובדן פרטיות ובעיקר – זמן. כל פנטזיה על שדרוג ברמת החיים נקטעת כאשר נאלצים להתמודד עם השלכות השיפוץ המכבידות הן על הכיס והן על הנפש.

ובכן, הקדמה הביאה עמה בשורות טובות גם בענף הבניה. הוספת חדר? סגירת מרפסת? ניצול יעל של הגג? שיטת הבניה המהירה נותנת מענה לכל תוספות הבניה, ובנוסף, לחרדות המלוות את התהליך.

שיטת הבניה המהירה גורמת להרמת לא מעט גבות בקרב המשפצים. הסיבות הן כמובן חוסר הבנה מקצועית ופחד משינויים.

ענף הבניה נתפס אצל רובנו כעניין מסובך ומורכב הדורש תכנון מוקפד, ניסיון, ידע, מקצועיות ובעיקר, זמן. ובכן, הרוב נכון. אבל שיטות הבניה החדשות הגדירו מחדש את מושג הזמן בכל מה שקשור בתוספות למבנים קיימים, ומה שנראה מסובך ומורכב בעבר, הופשט עד כדי שיווק כעשה זאת בעצמך.

מהי בניה מהירה?

בניה מהירה מתייחסת בראש ובראשונה לחומרים, שכן התכנון מתבצע בדומה לכל שיטת בניה אחרת. הבניה המהירה מנצלת לטובתה חומרים קלים במשקלם, ללא ויתור על חוזק ויציבות.

בזמן שהבניה ה"קלאסית" עוסקת בעיקרה בבטון ואבן, תחום תוספות הבניה בשיטה המהירה מתייחס למבנים המוקמים על שלד העשוי מחומרים כמו גבס, אלומיניום או עץ, אשר נתפסים כידידותיים הן לסביבה והן לאיש המקצוע.

השיטה עצמה מדברת על שלד גמיש וקל לפיקוח, הנעטף בלוחות – קירות.

בניה קלה ומהירה אבד

יתרונות השיטה

בידוד – היתרון בבניה על ידי שלד קל וגמיש אשר עטוף בלוחות הוא היכולות למלא את החלל בחומרים לפי הצורך. בכדי ליצור בידוד ועמידות, נשתמש בפוליסטרין, המסייע בשמירה על טמפרטורת הבית הרצויה, והרחקת רעשי סביבה.

עמידות – השימוש באלומיניום מסייע לעמידות המבנה בתנאי סביבה קשים כמו רעידות אדמה או רוחות חזקות, בזכות גמישותו ויכולתו להתאים עצמו לתנודות הסביבה.

מהירות – בשונה מקבלנים הדוגלים בשיטות ישנות, לוחות הזמנים בשיטה המהירה מדויקים יותר, כיוון ברוב העבודה נעשית במפעל, וההרכבה בבית הלקוח היא רק השלב הסופי. שלב זה בדרך כלל אינו עולה על יומיים עבודה, ובכך מצמצם אי נוחות הנובעת מנוכחות זרה ותקשורת עם קבלנים.

מחיר – הצוות המצומצם, העבודה המהירה והחומרים הקבועים, מאפשרים עלות נמוכה יחסית, וחשוב לא פחות, מחיר אשר ניתן מראש, ללא סטיות וחריגות בהמשך.

ניקיון – כאמור, העבודה בשיטת הבניה המהירה מדויקת ופשוטה, מה שמאפשר שליטה על רמת הלכלוך והרעש. העבודה מהירה, ומכאן, יוצרת פחות לכלוך.

ניקיון לאחר תוספות הבניה

השיפוץ הגיע לסיומו, הפועלים עזבו, רעש המכונות דעך, אבל אתם נשארתם עם הבלאגן. מידע חשוב שיעזור לכם בכל הקשור לניקיונות לאחר השיפוץ.

בהתחשב בהשקעה, כן הכלכלית והן המנטלית, שהוקדשה לשיפוץ, האופציה המשתלמת ביותר לניקיון שאריות השיפוץ תהיה חברה מקצועית אשר תעשה זאת בשבילכם.

חברות הניקיון מתחייבות על ניקיון כל הלכלוך שהצטבר על גבי המבנה הסופי, הכולל תאורה, רצפות, חשמל, דלתות וחלונות וכו'. אך עניין סילוק הפסולת נותר בידי הקבלן.

שלטי הרחוב המציעים ניקיון במחיר מצחיק, כדאי שיעוררו את חשדנותכם. הסיבות להוזלה הן בדרך כלל חומרי ניקוי זולים או מחסור בציוד המתאים.

את הצעת המחיר יש לקבל רק לאחר שאיש המקצוע ביקר בדירה. שטח ומצב הדירה הם גורמים מכריעים בקביעת המחיר והפתעות בתחומים אלה יגררו איתן שינויים עתידיים.

חשוב לדרוש ביטוח מחברת הניקיון למקרה של נזקים.

בסופו של דבר, הכל תלוי בכמות הלכלוך שהותיר מאחוריו הקבלן. יתכן ועוזרת בית בעלות נמוכה בהרבה תעשה את העבודה.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים