האם סוג המבנה משפיע על המשכנתא

רכישה של דירה, בית, משרד או כל מבנה אחר מצריכה בדרך כלל הלוואת משכנתא. בלי לעבור את המסלול של ייעוץ משכנתאות, בדיקת אפשרויות בבנקים השונים, חתימה על כל המסמכים הרלוונטיים רק מעטים יצליחו להגשים את החלום ולגור בבית משלהם.

מכיוון שיש מבנים מסוגים שונים ובהם בין היתר מבנים שנבנו בשיטה רגילה של בלוקים ולבנים וכן כאלה שנבנים בשיטות כגון בניה קלה או בניה מתועשת, עולה מאליה תהיה חשובה. תהיה זו ניתן לסכם בשאלה האם סוג המבנה משפיע על המשכנתא?

לא צריך משכנתא לבניה קלה

מימון ובניה קלה

התשובה לשאלה האם מבני בטון רגילים או מבנים שנבנו באמצעות שלד ובלוקים ניתן לממן באמצעות משכנתא סטנדרטית כמעט מובנת מאליה. מכיוון שמרבית המבנים בארץ נבנים בשיטות הללו, של בניה רגילה, ברור שהבנקים מוכנים לספק משכנתא למימון הרכישה (בתנאי שהלווה עומד בקריטריונים פיננסיים). התשובה לגבי מבנים שנבנו בבניה קלה פחות מובנת מאליה.

למרות ששיטת הבניה הקלה נפוצה מאוד מעבר לים, בפרט בארצות הברית ובאירופה, בארץ היא עדיין פחות נפוצה. באופן כללי, שיטת הבניה הקלה מבוססת על שימוש בחומרי גלם קלי משקל, שימש בלוחות וחלקים שלמים שהוכנו מראש במפעל וכן עיצוב שמצריך הרבה פחות שימוש בפועלים סטנדרטיים. בניה מתקדמת או קלה, מהירה יותר ומדויקת יותר וקל להתאים אותה לצרכיו המדויקים של הלקוח, מזמין העבודה. בארץ, מקובל מאוד להזמין מבנים קלים כמבני משרדים וכן להקמת בתים פרטיים.

מכיוון שבניה קלה מעמידה בית לכל דבר, עם חיבור מלא לתשתיות, עם עמידות מקובלת למזג האוויר ועם אישורים הנדסיים מקובלים, אין כל מניעה לקבל מהבנקים מימון להקמת בית מסוג זה או לרכישת מבנה קל מיד שניה.

משכנתא נכונה

בדומה לכל מבנה אחד ובדומה לכל לקוח שמעוניין לממן בית בבניה עצמית, גם בניה קלה מצריכה לעבור כמה שלבים בדרך למימון נכון של משכנתא.

  1. קבלת ייעוץ – יועץ משכנתאות יכול לסייע בנושאים שונים, החל מהסבר על "מהי בעצם משכנתא" דרך התאמת החזר חודשי ליכולת כלכלית וכלה בבניית תמהיל נכון.
  2. הכנת מסמכים לפגישה בבנק – על מנת לקבל אישור למשכנתא יש למסור לבנק מסמכים שונים כגון תלוש משכורת, תעודת נישואין, חוזה רכישה, נסח טאבו.
  3. השוואה בין הצעות מבנקים שונים. ישנם יועצי משכנתאות שמסייעים גם בכך.
  4. בחירת תמהיל הלוואה וניהול משא ומתן עם הבנק, עדיף בליווי של יועץ.

כאשר התהליך נעשה נכון ובאופן מובנה, נמנעים מטעויות יקרות ולא משתלמות.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים