בתי מכולות כטרנד בבנייה הקלה

נים ממכולה, שהופכת לחדרים, מטבח, שירותים ומקלחת בכמה שדרוגים מהירים יחסית.

למה מכולות?

המכולות שעד לפני כמה שנים שימשו בעיקר לצרכי שינוע הוכרו על ידי אדריכלים בכל רחבי העולם כבעלות יתרונות גדולים, בתכנון ובבנייה. אחד היתרונות החשובים ביותר של המכולה העשויה מברזל או אלומיניום היא העובדה שהיא למעשה מספקת שלד מוכן לבית. התהליך הופך לקצר יותר, זול יותר והרבה יותר יעיל כשהשלד למעשה מסופק ומגיע למקום כשהוא מוכן. מדובר בחסכון כספי לצד היתרון של בנייה מהירה ויעילה מאד.

העובדה שמדובר במבנה שכבר הוקם והצורה שלו נקבעה לא הופכת את המכולה למשהו מקובע. אדריכלים ומעצבים בכל רחבי העולם יצרו ממכולות פרויקטים מגוונים שענו לצרכים שונים. ממש כמו בתים מוכנים להרכבה שאפשר לשנות ולהתאים לצרכי הלקוח, גם המכולות ניתנות לשינוי. אפשר לפתוח בהן פתחים, ליצור בתוכן קירות ולעצב אותן כפי שרוצים.

בנייה קלה זה לא קראוון

הסיבה השלישית נעוצה בעובדה שאנחנו הופכים לעולם הרבה יותר אקולוגי וחסכוני. הרעיון של לקחת מכולה ששימשה עד כה לשינוע של סחורה ולהפוך אותה לבית למגורים, כלומר למחזר אותה ולהשתמש בה שוב הוא רעיון אקולוגי שמתחבר לעובדה שרבים מאיתנו מחפשים כיום לחסוך, לייעל ולהשתמש במה שיש.

בנייה קלה, מהירה ומגוונת בכל רחבי העולם

טרנד בתי המכולות הפך לאחד המובילים בתחום של בנייה קלה והוכיח שאפשר להיות יצירתיים גם כשתהליך הבנייה מהיר וזול. ברחבי הרשת תוכלו למצוא דוגמאות רבות לפרויקטים שתועדו בכל רחבי העולם, מבתי נופש על החוף ועד לבתי מלון שלמים, בתי מגורים, פרויקטים של דירות לסטודנטים ולזוגות צעירים ועד לבתי משפחה שנבנו על ידי בעלי הבית והורכבו מכמה מכולות יחד.
גם בארץ תחום המכולות תופס תאוצה וישנם כיום פרויקטים שנבנים ממכולות בכל רחבי הארץ. בארץ נבנו בתי מגורים למשפחות העשויים ממכולות, חלקם נבנו בעזרת חברות מתמחות ואחרים נבנו בעבודה עצמאית לאט לאט כפרויקט "עשה זאת בעצמך". העלות הכוללת של מרבית מהפרויקטים הגיעה ל-100 עד 200 אלף שקלים בלבד, מחיר זול במיוחד בהשוואה למחירי הדירות בבנייה רגילה בארץ.

פתרון מושלם לזוגות צעירים ולמשפחות

המחיר הנמוך של בנייה קלה באמצעות מכולות הופך אותה לאידיאלית עבור ישראלים כיום. בין אם מדובר בזוגות צעירים שרוצים לקנות את הדירה הראשונה שלהם ולא יכולים לממן את המשכנתא הגבוהה או במשפחות עם ילדים, בתי מכולות הם אידיאליים לבנייה בישראל.
הוסיפו לכך את העובדה שאפשר להעביר את הבתים האלו למקום חדש כשרוצים ולהוסיף להם תמיד מכולות נוספות כדי להגדיל אותם ותקבלו פתרון דיור שהוא אידיאלי לישראל.
בתים מוכנים ממכולות מצטרפים לשפע של שיטות בנייה קלה שמוכיחות שאפשר גם אחרת. לא חייבים לבנות בתים מזהמים, יקרים ושואבי אנרגיה. אפשר להנות מתהליך בנייה חסכוני, יעיל ומהיר ומתוצאה מהממת.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים