איטום גגות

איטום גגות הוא אחת הפעולות החשובות ביותר בתהליך הבנייה והשיפוץ ואולי ביתר שאת כאשר מתברר כי העדר גג אטום גורם לחדירת מים ולפגיעה בתשתיות, קירות, רהיטים ושאר חפצים. על מנת לוודא איטום באיכות וברמת בטיחות מיטבית נדרש תכנון מושכל ומוקפד של האיטום עוד לפני התחלת הבנייה, קל וחומר במהלכה.

חשיבות קיומה של מערכת איטום לא מסתכמת רק במניעת חדירת רטיבות, מים, אבק, חרקים ואשר מרעין בישין אלא ביצירת בידוד תרמי מה שמאפשר חיסכון באנרגיה ובכסף.

חשוב שאת איטום הגג יבצע קבלן איטום גגות מורשה ומוסמך המתחייב לעמוד בכל תקני האיכות והבטיחות המחייבים והמחמירים. חשוב שהוא יהיה בעל ניסיון באיטום סוג הגג שלכם (קיים מגוון סוגי גגות ובהם: גג מבטון, גג קל, גג מסיבי, ישר, משופע, מצולע ועוד). מפרט האיטום המפורט, המשמש בסיס לעבודת האוטמים, מחייב להידרש לסוג האיטום, לשיטת הניקוז ופרטיה השונים, למעקות, לשיפועים ולמערכת הבידוד התרמי.

דגשים חשובים לפני תחילת עבודת האיטום

בתכנון מערכת האיטום חייבים להילקח בחשבון גורמים שונים ובהם: סוג הקרקע שעליה נבנה הבית, האקלים, השינויים הטופוגרפיים ואף היתכנות לשינויים תת-קרקעיים העלולים להשפיע על חוזקו של הבית.

איטום גגות בניה ירוקה

מערכת האיטום שתתוכנן , תכלול התייחסות למספר גורמים: גג מרוצף , סוג הקרקע באתר הבניה, אופי האקלים באזור, שינויים טופוגרפיים והיתכנות תזוזות קרקע באזור. במפרט האיטום יש לכלול את אופן הכנת הגג לאיטום, את סוג החומר (יריעות וחומרי אטימה) לאטימה, יציקת שיפועים, בידוד, חסימת אדים, מערכת ניקוז ועוד.

קיימים כיום חומרי איטום לגגות כגון: משחות אקריליות וביטומניות, זפת חמה וקרה, משחות פוליאוריתניות, יריעות מסוגים שונים ועוד. חשוב לוודא כי האיטום ייעשה בחומר הייעודי הטוב ביותר לסוג הגג ולדרישות המפרט.

לבחירת הקבלן המבצע יש חשיבות במיוחד כאשר הגג חייב להיאטם בכפוף לתקן הישראלי המחמיר וגם בשל האפשרות כי עלולים להיווצר קשיים במהלך העבודה ולהתגלע בעיות, אשר פתרונן מחייב ידע וניסיון מקצועיים.

קשיים באיטום עלולים להיגרם בשל קיומם של חפצים שונים על הגג כגון מערכות סולאריות, דודי שמש, מזגנים ועוד.

על מנת לוודא כי אתם רוכשים שירות מאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום איטום גגות, מומלץ לבצע סקר שוק והשוואת מחירים. קבלני ביצוע רבים ישמחו לקבל מכם הזמנה לביצוע איטום, לכן חשוב שתלמדו את הנושא, תתעדכנו במחיר למטר של כל סוג של איטום, את ההבדלים בין איטום סוגי גגות שונים בחומרים שונים ועוד. התחום רחב מאוד. היצע גדול של ספקי שירות נדרש זה מאפשר לכם בחינה יסודית וגם מחזק ומשפר את כושר המיקוח שלכם על המחיר.

לסיכום: באמצעות ממשק החיפוש הנוח של הרשת תוכלו להתוודע אל ספקי השירות ולקרוא חוות דעת והמלצות של לקוחות, תוך אפשרות לצפות בדירוגם בשלושה פרמטרים חשובים ביותר : עמידה בזמנים, רמת השירות והמחיר.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים