בניה קלה למגורים

בנייה קלה היא אמנם כבר חלק בלתי נפרד מנוף הבנייה הישראלי, אבל פריצת הדרך שלה אל התחום הייתה רק בשנים האחרונות. בארצות הברית, בקנדה, באוסטרליה ובמדינות נוספות מדובר בשיטה פופולרית שמוזילה באופן מובהק את עלויות הבנייה, כאן בארץ ההתחלה הייתה מפותלת והרבה אנשים לא האמינו שניתן לבנות בית חזק, עמיד ומעוצב באמצעות בנייה קלה. היום אפשר לראות מגורי בנייה קלה בשכונות שלמות בהרחבות קיבוצים ומושבים, ביישובים קהילתיים בצפון, במרכז ובדרום ובאיזורי מסחר ותעשייה.

מהי בנייה קלה?

בנייה קלה מבוססת על יציקות בטון ושלד פלדה שבונים יחד את הבסיס לקירות הבית ומספקים את החוזק והעמידות הדרושה. בהמשך בונים חיפוי קירות באמצעות לוחות פייבר סמנט ויוצרים בידוד טרמי באמצעות חומרי בניין ייחודיים. החיפוי הפנימי של קירות הבית נוצר באמצעות לוחות גבס. השילוב הזה מקנה לא מעט יתרונות – מבידוד איכותי ומותאם באופן מיוחד לאקלים המאפיין את האיזור ועד לאפשרויות עיצוב גמיש, הורדת עלויות באופן משמעותי וצמצום של זמן הבנייה וזיהום האוויר והסביבה באיזור הבית.

היום בנייה קלה למגורים פורצת דרך ומספקת לזוגות צעירים ומשפחות שרוצות לבנות את ביתן בהשקעה נמוכה ותואמת יותר את אורח החיים כאן בישראל, פתרון אמיתי, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה עיצובית ופרקטית.

היתרונות של בנייה קלה

לבנייה קלה יש לא מעט יתרונות מוכחים. כל מי שפנה לשיטת בנייה קלה למגורים גילה הפתעות נעימות. ראשית, תהליך הבנייה הוא מהיר ולרוב ניתן להיכנס לבית במסגרת זמן של חודשים אחדים, ניתן לתכנן ולבצע שינויים במהירות ובעלות נמוכה יותר מבמהלך תהליך של בנייה קונבנציונלית, בה כל שינוי יכול ליצור עיכוב משמעותי.

בניה קלה למגורים איכותיים

תהליך הבנייה גם הוא מספק לא מעט יתרונות בדוקים. הבנייה היא ברמה גבוהה ומדויקת יותר מבנייה רגילה. במהלך התהליך שמים דגש על יצירת בידוד טרמי ואקוסטי איכותי, מה שלא תמיד קיים בבנייה רגילה. בנוסף, הבנייה היא ידידותית יותר לסביבה.

כתובת אחת – בית אחד מוכן

כל מי שאי פעם שיפץ או בנה בית מכיר את התהליך המעייף, המתיש והמפותל שעובר על כל משפחה בדרך לבית. היתרון הגדול של בנייה קלה למגורים הוא השיטה. מהות השיטה היא בפנייה לגורם אחד, חברה אחת שמתמחה בבנייה קלה ומספקת את השירות. החברה דואגת לכל מה שצריך כדי שבסוף התקופה יעמוד מולכם בית לתפארת שמותאם בדיוק לצרכים שלכם – מהתכנון המוקפד שמתאים רק לכם דרך תהליך הבנייה עצמה ועד לבירוקרטיה ולעבודת בעלי המקצוע השונים – הכל מרוכז במקום אחד, ולכם כלקוחות יש כתובת אחת. זה חוסך לכם כסף, זמן וטרחה ומאפשר לכם להנות מתוצאה סופית הרבה יותר טובה ומתאימה לכם.

מגורי בנייה קלה הם משהו שישראל הייתה צריכה להכיר ולהתרגל אליו. היום כבר ברור שמדובר בשיטת בנייה שמותאמת בדיוק למצב הדיור בארץ ומאפשרת לכל כך הרבה אנשים להגשים את החלום לבית משלהם בקלות רבה יותר.

בניה קלה מול בניה מסורתית – יתרונות והשוואות

הבניה הקלה כיום היא אחת משיטות הבניה המובילות בישראל, ובעולם כולו. בשנים האחרונות, שיטת הבניה הזו החלה לצבור תאוצה כאלטרנטיבה איכותית, משתלמת ומתקדמת לשיטות הבניה המסורתיות. שיטת הבניה הזו זוכה לפופולריות בזכות ליתרונות הבולטים שהיא מציעה – עלויות נמוכות, בנייה מהירה, והפחתת הפגיעה הסביבתית.

בשונה מהבניה המסורתית, אשר מבוססת על בטון וחומרים מזהמים אחרים, שיטת הבניה הקלה משתמשת בחומרים ירוקים ואקולוגיים, המאפשרים גמישות גבוהה יותר בתכנון ובעיצוב, בנוסף על היותם ידידותיים לסביבה. זאת הסיבה שבהרבה מקרים בעלי בתים שכבר קיימים בוחרים להרחיב את ביתם בשיטת בניה זו ולבצע תוספת בניה קלה לבית פרטי.

בוא ונבחן את היתרונות של שיטת הבניה הקלה למגורים אל מול הבניה המסורתית –

  • עלויות וחיסכון: הבניה הקלה מאפשרת לנו חיסכון משמעותי בעלויות הבניה בהשוואה ישירה לשיטות הבניה המסורתיות. בזכות כך שאנחנו משתמשים בחומרים מתקדמים ויקרים פחות מבטון, כמו פלדה, אנחנו מקטינים הלכה למעשה את עלות החומרים. כמו כן, הזמן המהיר יותר שבו אנו מבצעים את מלאכת הבניה מפחית גם הוא את עלויות העבודה ומאפשר כניסה מוקדמת יותר לנכס.
  • זמן בנייה: בניה קלה מייעלת את זמני הבניה של הפרויקט באופן משמעותי ביחס לבניה מסורתית. בזכות השימוש בחומרים מתקדמים ובטכנולוגיות מתקדמות מתאפשר לנו לקצר את התהליך כולו, וזאת בעוד שפרויקטים הנבנים במסלול המסורתי יכולים להימשך חודשים ארוכים, אם לא שנים, ובזמן הזה אפשר להשלים פרויקטים של בניה קלה ולהתחיל לגור בהם. חברת א.ב.ד בניה מתקדמת מציעה גם מגוון של דגמי בית מוכן בבניה קלה אשר עוצבו ותוכננו על ידי מיטב האדריכלים והמעצבים.
  • גמישות עיצובית: שיטת הבניה הקלה מציעה לנו גמישות עיצובית רבה יותר מאשר זו שהכרנו בשיטות הבניה המסורתיות, אשר הרגילה אותנו לקבל את רוע הגזרה ולפסול רעיונות עיצוביים רק כי הדבר היה מורכב לביצוע. החומרים הייחודיים שבהם אנחנו משתמשים, כמו למשל פלדת LGS, והטכנולוגיות החדשניות מאפשרות לקבלן, לאדריכל וללקוח להתאים את העיצוב לצרכים ולרצונות ספציפיים, מה שנותן מענה אישי וייחודי לכל פרויקט. כך למשל אפשר לבחור בשיטה זו לטובת תוספת בניה קלה לבית פרטי שכבר מוכן.
  • השפעה סביבתית: בעוד הבניה המסורתית נחשבת לאחד הגורמים העיקריים בזיהום הסביבה, הבניה הקלה עומדת בתנאי תו התקן הישראלי לבניה ירוקה. בזכות העובדה שהבניה הקלה והמתקדמת דורשת מאיתנו להשתמש בפחות חומרי גלם, ובזכות כך שבמפעל הייעודי אנחנו מדייקים את הייצור ומייצרים פחות פסולת בניה, שיטה זו מפחיתה רבות את הפגיעה בסביבה ומקדמת יעילות אנרגטית, תוך תרומה להפחתת פליטת הפחמן גם במהלך השימוש במבנה.
  • חוזק ועמידות: חומרי הבניה הקלה מציעים עמידות וחוזק לא פחותים מחומרי הבניה המסורתיים, ובמקרים רבים אף טובה יותר. חומרי הגלם שמשמשים את הבניה הקלה למגורים עומדים בתקנים בין-לאומיים ומספקים פתרון אמין ובטוח לאורך זמן, תוך התחשבות בתנאים הנדסיים וסביבתיים שונים.

שאלות ותשובות בנוגע לבניה קלה למגורים

האם בניה קלה בטוחה לבתי קבע?

המינוח "בניה קלה", כולל בתוכו מספר רחב של סוגי בניה ולרוב מקושר להרחבת מרפסות או בניה ארעית של מבנים. למעשה, בניה קלה כיום היא בניה מתקדמת המשתמשת במיכון, בטכנולוגיה ובשיטות מתקדמות לבניית בתים עמידים יותר. לכן כשאנחנו אומרים "בניה קלה" אנו מתכוונים לבניה מתקדמת ירוקה וטכנולוגית.

מהם היתרונות העיקריים של בניה קלה למגורים לעומת בניה מסורתית?

בניה קלה למגורים מציעה גם חיסכון משמעותי בעלויות, גם זמני בנייה קצרים יותר ומעל הכול יש לה השפעה סביבתית נמוכה יותר. מדובר על שיטה אשר מבוססת על טכנולוגיה מתקדמת ומציעה יתרונות רבים יותר משיטות הבניה המוכרות לנו עד היום.

האם הבניה הקלה עמידה ובטוחה ממש כמו הבניה המסורתית?

בוודאי. הבניה הקלה מציעה חוזק ועמידות שנחשבות לאיכותיות ולגבוהות יותר מאשר הבניה המסורתית, וכל זאת תוך עמידה בתקנים בין-לאומיים קפדניים. בניה קלה המבוצעת בשלד פלדה LGS למשל, מאפשרת למבנה להיות עמיד לתנודות קרקע וכתוצאה לא להיסדק לעולם לעומת בתים שנבנו בשיטה המסורתית.

האם בניה קלה למגורים טובה מספיק בעבור אזורים עם תנאים סביבתיים שונים?

בניה קלה מספקת פתרונות יעילים ומותאמים לכל אזורי האקלים באשר הם. חומרי הגלם שבהם אנחנו משתמשים הם בעלי מסה תרמית נמוכה יותר, וכך הם מאפשרים שמירה על חום או קירור יעיל יותר של הבית. זה חשוב במיוחד באזורים עם תנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו חום גבוה או גשמים כבדים. מבחינת בידוד תרמי הבתים שלנו מספקים בידוד איכותי יותר פי חמישה, אך הם גם מותאמים באופן מלא לתוואי השטח כדי להביא ליעילות אנרגטית, תרמית והנדסית מקסימלית.

מהי בניה טרומית למגורים?

בנייה טרומית למגורים היא שיטה בתחום הבנייה שבה רוב חלקי הבניין, כולל קירות, תשתיות ואלמנטים נוספים, מיוצרים מראש במפעל. לאחר מכן, החלקים הללו מובלים לאתר הבנייה ומורכבים יחדיו. היתרונות של שיטה זו כוללים קיצור זמני הבנייה, שליטה טובה יותר באיכות החומרים והבנייה, והפחתה בהשפעות מזהמות ובזבוז של חומרים באתר הבנייה.

האם אפשר להשיג גמישות עיצובית בבניה קלה או שאני מוגבל ברמת העיצוב?

הבניה הקלה מאפשרת לדיירים לתכנן ולעצב את ביתם בצורה מושלמת, כפי שהם חולמים. את הבניה הקלה למגורים אפשר להתאים לפי תכנון הנדסי ואדריכלי ייחודי, וזאת בזכות הדיוק הרב שאליו אנחנו מגיעים במהלך הייצור. אם אתם מחפשים אפשרויות של תוספת בניה קלה לבית פרטי קיים, אך חוששים מהתאמה עיצובית, הסירו דאגה מליבכם.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה למגורים 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים