בניה אקולוגית

בשנים האחרונות הפכו חברות הבנייה בישראל למודעות יותר לבעיה האקולוגית. בנייה אקולוגית הפכה לעניין מבוקש בקרב זוגות צעירים, משפחות ובעלי בתים שרוצים לבנות נכס חדש אבל למנוע כמה שיותר את הפגיעה בסביבה. בצפון, בדרום וגם במרכז צצים פרויקטים של בנייה קלה שמוכיחים שוב פעם עד כמה השיטה הזו שהובאה הנה מחו"ל תורמת לשמירה על איכות הסביבה.

בנייה קלה היא ללא ספק בנייה אקולוגית, אשר לה יתרונות רבים לא רק מבחינה פיננסית ופרקטית, אלא גם מבחינת השמירה על הסביבה ועל האוויר שאנחנו נושמים. מה הופך את תהליך הבנייה של מבנים קלים לירוק יותר מכל תהליך בניה אחר? הנה כמה סיבות בולטות.

שימוש בחומרי גלם ידידותיים לסביבה

בתהליך הבנייה של מבנים קלים יש שימוש בלא מעט חומרי בניין שונים. חלקם זהים לאלו שמשתמשים בהם במהלך תהליך של בנייה רגילה, אך רובם נחשבים לידידותיים יותר לסביבה. עץ וגבס למשל, שני חומרים ידידותיים יותר לסביבה, מהווים את התשתית של בניה טרומית בישראל ובעולם. אלו הם חומרים שקל לשנע, אפשר לעבד אותם ללא זיהום וללא שימוש באנרגיה מיותרת והם משתלבים בנוף בצורה הומוגנית.

עניין של בידוד

במהלך תהליך של בניה קלה שמים לא מעט דגש על נושא הבידוד. החומרים בהם משתמשים לצורך בנייה קלה ובידוד של מבנים קלים הם חומרים טבעיים, כמו צמר סלעים לדוגמה. חומרים אלו המוחדרים אל תוך חלל הקירות בבית כדי ליצור בידוד איכותי, מאפשרים חסכון רב באנרגיות על חימום וקירור ולכן גם טובים יותר לסביבה. מי שיגור לאחר מכן באותו בית, יחסוך אנרגיה בחורף ובקיץ וגם יחסוך לעצמו הוצאות חשמל, חימום, גז ומזגנים.

בניה אקולוגית איכותית

פחות אשפה בתהליך הבנייה

אחת מהבעיות החמורות ביותר בתהליך בנייה הוא כמות האשפה שמייצר תהליך כזה. בנייה קלה היא בנייה מהירה יותר, שמתרחשת בדרך כלל תוך מספר חודשים ספורים ואינה נגררת. היא לא מייצרת כמויות אשפה גדולות בגלל תהליך הבנייה הקצר, אך גם בגלל השימוש בחומרי הבניין הידידותיים. כתוצאה מכך, היא מקבלת חותמת של בניה ירוקה וקל יותר להתמודד עם האשפה שהיא מייצרת.

חסכון בעלויות שינוע, הובלה ותחבורה

לצד הזיהום הגדול של חומרי הבניין הלא ידידותיים ושל האשפה הרבה באתרי בנייה סטנדרטיים, זיהום הסביבה מגיע לא פעם גם מכלי הרכב הרבים שמעורבים בתהליך הבנייה. בבנייה קלה, תהליך הוא קצר יותר, הוא לא מחייב שינוע של חומרי בניין רבים לאורך תקופה, ולכן גם כאן יש חסכון משמעותי שבסופו של דבר מתרגם גם לשמירה על הסביבה.

בנייה קלה ידועה בכל רחבי העולם כבנייה אקולוגית וירוקה יותר. שיטת הבנייה הזו מותאמת כיום למצב בארץ, לא רק מבחינה אקולוגית אלא גם מבחינה כלכלית. היא מאפשרת ללא מעט זוגות צעירים להגיע לחלום הבית ללא השקעה גבוהה, תוך שהם שומרים על ערכים של שמירה על הטבע ועל הסביבה.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים