עלויות בניה קלה

בנייה קלה היא  רק אקולוגית יותר עבור הסביבה, מהירה יותר ופשוטה יותר עבור מי שצריך לעבור את תהליך הבנייה

מחירי בנייה קלה ומהירה מחושבים לפי גודל הנכס שנבנה. ישנם מבנים בגדלים שונים שמחושבים ונמדדים על פי מטר מרובע ממש כמו שטח של בית רגיל.

לצד התחשיב המטרי על פי מחיר למטר אליו נכנסים פרמטרים כמו שעות עבודה, עובדים, עבודת הקבלן, חומרי הגלם וכדומה, גם לחומרים עצמם מהם עשוי הבית יש חשיבות בקביעת מחירים.

במהלך הבנייה משתמשים בחומרים כמו גבס, בטון, מתכת, עץ וקרמיקה וההרכב של החומרים האלו משתנה בהתאם לסוג המבנה שנבחר ולעיצוב. לרוב מציעות חברות הבנייה הקלה מספר דגמים בסיסיים כאשר כל אחד מתכנן את הפנים של הבית כרצונו ויכול להוסיף אלמנטים שונים.

גם אלמנטים חשובים והכרחיים כמו בידוד אקוסטי ותרמי מתווספים לעלויות ונקבעים על פי המבנה הפנימי והחיצוני שנבחר. לכן, קשה לנקוב במחיר ספציפי ובהערכה כללית, מחירי בנייה קלה לרוב משתנים בין מבנים קטנים למבנים גדולים ומסיביים.

עלות בניה של בית בבניה קלה

מהם יתרונות הבנייה הקלה?

ישנם לא מעט יתרונות לבנייה הקלה. זוהי הסיבה שהרבה אנשים בוחרים בשיטה זו כיום וזונחים את שיטות הבנייה הישנות.

היתרון הגדול ביותר הוא ההספק. זוהי בנייה קלה ומהירה שלוקחת רק מספר חודשים אחדים. לרוב כעבור 6-8 חודשים מקבלים הדיירים את המפתחות לבית החדש ויכולים להיכנס אליו. בהשוואה לבנייה של בתים רגילים בבנייה סטנדרטית מדובר בתהליך מקוצר מאד, שחוסך למי שבוחר בו תקופה קשה ולחוצה.

יתרון נוסף הוא האלמנט האקולוגי. מדובר על בנייה ירוקה שעושה שימוש בחומרים טובים לסביבה ולא מזהמת ופוגעת בה. במהלך תהליך הבנייה יש הקפדה על מינימום זיהום ולכלוך של הסביבה והתוצאה הסופית מתבצעת באמצעות חומרי גלם שאינם מזהמים.

לבסוף, אין ספק שהיתרון הגדול הוא היכולת להגיע לבית במחיר סביר ובהשקעה מינימלית ללא פשרות. הבנייה הקלה מציעה לצד תמחור הגיוני גם אפשרות לבחור בית גדול, עם חצר, עם שטח מנוצל עד תום ועם עיצוב אינדיבידואלי. כל זאת בעלות שאין כמוה בישראל בבנייה רגילה. לא בסטנדרטים ובגודל הזה.

בנייה קלה ומהירה – במחיר נגיש לכל אחד

במקומות רבים בעולם כבר הבינו שלא צריך להשקיע סכומי עתק כדי להגיע לבית משלנו. גם כאן בישראל אנשים מגלים את היתרונות של בנייה קלה ומהירה, שמספקת פתרון דיור מעולה באיכות גבוהה ובסטנדרטים יוקרתיים בעלות נמוכה בחמישים אחוז מעלות של בנייה רגילה. אם אתם חולמים על בית מושלם ומושקע – אין מקום להתלבטות.

למידע נוסף אודות מחיר בנייה למ"ר היכנסו

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים