יתרונות הבניה הקלה

בנייה קלה היא שיטה רווחת מאוד באירופה ובארה"ב, וגם בארץ היא קיימת מזה שנים רבות ולאחרונה זוכה לביקוש הולך וגובר – ואין פלא שכך הדבר לאור יתרונותיה הרבים.

עמידות גבוהה

לבנייה קלה עלולה להתלוות אסוציאציה של מבנים שאינם עמידים דיים, אולם חשוב לדעת כי כל מבנה הנבנה בשיטה זו עומד בתקנים מחמירים מאוד, ועל כן נהנה מעמידות גבוהה ואין שום חשש לשהות בו.

למעשה, עקב שיטת הבנייה המתקדמת, המשקל הנמוך וגמישות החיבורים בין החלקים השונים של המבנה, מסוגלים המבנים לעמוד גם בפני כוחות עוצמתיים במיוחד ואינם מתמוטטים גם במהלך רעידות אדמה.

יתרונות בנייה קלה בישראל

זמן קצר

אמנם גם זמן הבנייה של מבנים "רגילים" הולך ומתקצר, אולם הוא עדיין עומד על קרוב לשנה (כשבפרויקטים גדולים ומורכבים אף למעלה מכך, כמובן). הקמת מבנה בבנייה קלה אורכת חודשיים שלושה – יתרון משמעותי לכל הדעות.
בנוסף, כשבונים בשיטה זו יש הרבה פחות עיכובים בלתי צפויים (בין אם בירוקרטיים ובין אם הנדסיים) כך שהכניסה לבית מתבצעת תוך זמן קצר להפליא.

ידידותיות לסביבה

יתרון נוסף של בנייה קלה הוא היותה ידידותית להפליא לסביבה.

הבנייה המהירה מבטיחה כי הזיהום הנגרם במהלכה יהיה מינימלי, מה גם שהיא אינה מתבצעת בשטח אלא במפעל סגור, שכמובן בנוי במיוחד למען מטרה זו ומצויד באמצעים המצמצמים משמעותית את פליטתם של חומרים מזהמים (המהווים חלק בלתי נפרד מהבנייה).

עוד כדאי לדעת שכמות המים הנדרשת לבנייה קלה נמוכה משמעותית ביחס לכמות הנחוצה לבנייה "רגילה" – ובסך הכל גם כדור הארץ יותר נשכר מבנייה קלה, ואיתו עתיד ילדינו.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים