מוצרי בנייה מתקדמים

תחום הבנייה עבר לאורך ההיסטוריה שינויים משמעותיים, והוא לא מפסיק להתחדש ולהתפתח. בשנים האחרונות נוספו לעולם הבנייה והאדריכלות מגמות חדשות ומסעירות, כשהמרכזית ואולי החשובה שבהן היא המעבר לשימוש בחומרי בניה מתקדמים, שהופכים אט אט לסטנדרט חדש בבנייה חכמה ומודרנית באמת.

חומרי בנייה מתקדמים נוצרו במטרה לייעל את עמידות המבנה אך גם כדי להציע אלטרנטיבה שפותרת את החסרונות הגלומים בחומרי בנייה מסורתיים. הבניה, המכונה בניה מתקדמת, נפוצה מאוד בעולם המערבי, בארצות הברית, אוסטרליה וגם אירופה, שם מזמן התקדמו מבנייה של בתים מבטון ובלוקים.

הכל על בניה קלה ושיטות בניה מודרניות

שיטות הבניה המשוכללות בנות ימינו מתבססות על שלד עשוי מתכת, המחופה באמצעות לוחות עמידים שמחליפים את חיפוי העץ או הבטון, ובכך גם מייעלים את הבידוד התרמי, שלו חשיבות מכרעת על איכות ויכולת חימום וקירור המבנה, השפעת הטמפרטורה החיצונית עליו ועוד. חומרי בנייה מתקדמים מאפשרים בנוסף לחוסן משופר, גם בידוד משובח, ולכן הם אידיאלים למילוי של גגות ונפחים בקירות, לשם השגת מבנה חזק ועמיד לאורך שנים עם גימור שחומרים מסורתיים לא יכולים לאפשר, תוך האצת תהליך הבניה.

שיטות בניה ירוקות

דוגמה לשינוי שיכול לחולל חומר כזה ניתן למצוא בחומר בניה מתקדם ומרכזי – דבק הקרמיקה, המאפשר הדבקה מחודשת על גבי אריחים ישנים, תוך חסכון במאמץ, כסף ועבודה, בניגוד לדבק מבוסס בטון בתהליך המסורתי, שגם הצריך פירוק מייגע של אותם אריחים עתיקים ויצירת זבל ולכלוך רב. למעשה ניתן למצוא חומרי בניין מתקדמים בכל חלק וחלק של עולם הבנייה, השיפוץ והצביעה, מחומרים שנועדו לאיטום, צביעה, פרזול ועוד. חומר בניה פופולרי מתקדם בעיצוב של דירות בימינו הוא הצבע המגנטי, המאפשר יצירת קירות שלמים או אזורים עליהם ניתן להצמיד פתקי נייר ותמונות באמצעות מגנטים, ממש כמו על המקרר שלכם.

דיוק עד רמת המילימטר

היתרונות של שימוש בחומרי בניה מתקדמים כוללים את האפשרות לתהליך מדויק שכולו ממוחשב, מה שמאפשר דיוק בבנייה, עד רמת המילימטר, וגימור מושלם שפשוט אינו אפשרי בשימוש בשיטות וחומרים עתיקים. חומרי הבנייה המתקדמים מבטיחים מבנה עמיד ובטוח, ובנוסף מאפשרים לנו כיום לדאוג לפרמטרים חשובים אחרים כמו השקט שלא יהיו חומרים מסוכנים או רעילים.

שימוש בחומרי בנייה מתקדמים מאפשר בנייה חסכונית וירוקה, בזכות האפשרות לבודד כל אזור ונפח, ולשלב בין כמה שכבות מחומרים מתקדמים שונים, לבידוד אקוסטי ותרמי כאחד, התורם בו זמנית לצריכת חשמל מופחתת הנדרשת לחימום או קירור המבנה בכ-30%, ולשמירה על איכות הסביבה והעולם שלנו. מחקרים מראים שכמחצית מהנזק האקולוגי שנגרם לכדור הארץ מקורו בענף הבנייה. מסיבה זו זוכים חומרי הבנייה המתקדמים לתמיכה ולקידום של גופים וארגונים סביבתיים ירוקים ברחבי העולם.

בואו להנות מכל היתרונות של בחירה בחומרי בנייה מתקדמים ומחוויית בנייה חסכונית ומתקדמת כבר היום.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים