בניה ירוקה – חיסכון באנרגיה

בעידן הבניה החדשה, עידן בו גוברת המודעות למשאבי הטבע ולהשתלבות בסביבה, מהווה עיקרון החיסכון באנרגיה אחד מאבני הדרך החשובות בתכנון האדריכלי הירוק. בניה ירוקה מנצלת ככל האפשר את האנרגיה הטבעית כגון אור וחום השמש, ובכך להמעיט בצריכת החשמל דוגמת תאורה מלאכותית ומזגן.

למעבר לפרויקטי בניה קלה של א.ב.ד מבנים ניידים

בניה ירוקה חוסכת אנרגיה – צעדים ראשונים

עיקר תכנון מבנים המתחשבים במשאבי הטבע טמון בתכנון מעטפת המבנה. מבנה המתוכנן נכון יכול להוזיל משמעותית את חשבון החשמל שלכם, ובאופן כללי זהו בית שנעים יותר לחיות בו. פחות קר בו בחורף, פחות חם בו בקיץ, יותר מואר בו לאורך היום. להלן כמה עקרונות פשוטים שיכולים לשנות לכם את החיים:

חסכון באנרגיה בבניה קלה

ראשית – יש להשקיע בבידוד. בניית מעטפת תרמית ואטומה למבנה הינה הבסיס לבית חכם וירוק.

שנית – כיוונים. תכנון אדריכלי הלוקח בחשבון את כיווני האויר והרוח וכן את מקומה של השמש בכל אחת משעות היממה, יביא לפתחים בגדלים נכונים ובכיוונים מתאימים שיאפשרו העברת אנרגיה מהבית החוצה בימי הקיץ ומהחוץ פנימה בחורף. כך גם מבחינת תכנון החדרים והמרפסות. חשיבה על כיווני הרוח ושעות האור המתאימים לשימושים השונים של כל אחד מחדרי הבית תביא אור בוקר אל חדר השינה שלכם, ואור אחר צהריים לסלון.

שלישית – השימוש בחומרים. שימוש בחומרי בניה בעלי תוחלת חיים ממושכת דורשים מינימום תחזוקה ואנרגיה, ובמקביל דורשים השקעות כספיות מינימליות לאורך השנים.

חשוב לציין כי תכנון מבנה ירוק בא לידי ביטוי גם בתכנון הצמחיה שסביבו. נטיעת עצים נשירים לדוגמא, תאפשר מעבר של קרני השמש בחורף ותצליל את הפתחים בבית בקיץ. גם דבר פשוט כל כך יכול לשנות מאוד את איכות חייכם ואת חשבון החשמל שלכם.

בנייה ירוקה של מבנים ניידים

אנו בא.ב.ד מבנים ניידים מאמינים בכל ליבנו באיכות החיים הטמונה בבניה הירוקה. שנים ארוכות של נסיון מובילות אותנו בדרכנו אל בניה מתועשת בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך תכנון ירוק והשתלבות בסביבה.

קראו עוד בנושא:


אנו מזמינים אתכם לבקר באתר הבית שלנו ולהכיר את תהליך הבניה הפשוט והקל שלנו, בכל שאלה ניתן לפנות אלינו דרך
דף צור קשר באתר או בטלפון 03-9097093. נשמח לעמוד לשירותכם במקסימום אמינות, ידע ומקצועיות.

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים