בניה ירוקה של מבנים יבילים

ענף הבניה בישראל שינה את פניו בעשורים האחרונים ובהדרגתיות השתלבו להם שיטות בנייה ופתרונות חדשניים המביאים לשינוי של ממש בתהליך עצמו ובאופן בו אנו מגדירים מבנה או בית לצורך העניין. בין השיטות הייחודיות בולטת הבניה הקלה המאפשרת בניה של מבנים יבילים לכל מטרה וכן שיטת הבניה הירוקה המאמצת את עקרונות השמירה על הסביבה.

מהו מבנה יביל?

מבנה יביל, כשמו כן הוא, מבנה הניתן להובלה. מבנים יבילים, שלא כמו מבני קבע, מיוצרים מחומרי גלם ייחודיים הנחשבים קלים יותר, שיטת הבנייה אחרת בתכלית ומבוססת מראש על הצורך העתידי לשנע את המבנה ולהעתיקו למקום אחר.

בין המבנים היבילים השכיחים ביותר בשימוש ניתן למנות את משרדי הקבלן או המכירות באתרי הבנייה, מתקני שמירה למפעלים וחברות, עמדות ניידות עבור שירותים או מקלחות ציבוריים, מבנים המיועדים לשימוש תקופתי קצר כגון חדרי הלבשה או איפור לשחקנים ועוד.

מבנה יביל יכול לשמש גם למגורים. למעשה ישנן לא מעט משפחות הבוחרות לבנות את ביתם באופן כזה שניתן יהיה בעת הצורך להעתיקו בשלמותו ללוקיישן אחר ברחבי הארץ. אחד היתרונות הבולטים של בניית מבנה יביל למגורים הוא האופן בו הוא מורכב – בשיטה קלה וירוקה ובאופן התואם בדיוק את הצרכים והדרישות של בעליו.

בניה ירוקה ונקיה

הבית של השכן ירוק יותר

שיטת הבניה הירוקה דוגלת בשמירה על איכות הסביבה לאורך כל תהליך הבניה מראשיתו ועד סופו. הצוות המקצועי המבצע את הבניה מכוונן מראש לעקרונות השיטה, כך שאת תכנון המבנה למשל מבצע האדריכל תוך שהוא לוקח בחשבון את אופי זרימת האוויר של הבית על פי מיקומו לוויסות אופטימאלי של הטמפרטורה, את כיווני הזריחה והשקיעה של השמש על מנת לעשות בעתיד שימוש באור טבעי ולהימנע משימוש יתר בחשמל, ועוד.

גם למבנים יבילים, נדרשת בדיקה לפני כניסה ומגורים, בדיקת בדק בית למבנים יבילים היא חשובה לא פחות מבמבנים שנבנו בשיטות המסורתיות.

הקבלן המתמחה בשיטת הבניה הירוקה עושה שימוש בחומרי גלם "ירוקים" בלבד, הוא מרכיב את קירות הבית למשל מלוחות מיוחדים בעלי בידוד המיועדים למטרה זו ומוותר על הבלוקים בהם עושים שימוש בבניה הרגילה.

למידע נוסף אודות קיימות ופיתוח בר קיימא היכנסו

חסכון כספי

המחשבה הירוקה המובילה את הצוות המקצועי מסייעת בסופו של דבר לחסכון כפול, בשלב הראשוני בתהליך בניית הבית (שעלותו נאמדת בכחצי מחיר מעלות בניה של בית הנבנה בשיטת בניה רגילה) ובשלב השני בעת המגורים והשימוש בבית עצמו לאחר תום הפרוייקט. השימוש הנכון באור, מים, אוויר ועוד כמו גם שימוש בשיטות מתקדמות לחסכון כגון התקנת מערכת קולטים סולרית או מערכת להתפלת מים והשקיה ממוחשבת לגינה מביאות לחסכון של אלפי שקלים מדי שנה.

בניה במהירות אקסטרים

יתרון נוסף של מבנים יבילים ומבנים "ירוקים" הוא המהירות בה ניתן לבצע ולהשלים את תהליך הבניה. בדרך כלל נמשך פרק זמן הבניה של מבנה למגורים (משלב התכנון ועד קבלת המפתחות) כשנה בממוצע. כאשר מדובר במבנים יבילים המיועדים למסחר, או לשימוש חוזר לתקופות קצרות זמן הבניה אף מתקצר משמעותית. מבנה יביל הוא הפיתרון האולטימטיבי של בניה מהירה.

העתקת מבנים

כאמור מבנים יבילים נועדו להעתקה, באמצעות כלי רכב ייעודיים מועבר כל מבנה ללוקיישן הנבחר על ידי הלקוח. את ההתאמה וחיבור המבנה מבצע צוות ההתקנה המקצועי במקום.

א.ב.ד בונים איכות

אנו בא.ב.ד מתמחים בבניה ירוקה וקלה. בנוסף אנו מעניקים מגוון שירותים בהם העתקת מבנים, והתאמת מבנים יבילים לכל מטרה. המוטו שלנו הוא איכות, בטיחות ומהירות.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים