שיפוץ מבנים ניידים – איך עושים את זה נכון?

עד לפני שנים מעטות, מבנים ניידים שימשו בעיקר לשלוש מטרות עיקריות, מגורים לתקופה מוגבלת, נופש, ולצרכים מקצועיים, כגון משרדי מכירות בשטח, חדרי הלבשה, אחסון ועוד. עם הזמן, בזכות העובדה שיפור נרחב שחל בתחום, אנחנו יכולים למצוא שימוש מגוון יותר במבנים אלו ובפרט, ממושך יותר. דוגמא טובה לכך היא, שיותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש מבנה נייד כיחידת דיור לזמן בלתי מוגבל.

שימוש במבנה נייד לצורך מגורים, מוכר במקרים מסוימים, למשל, כשאין אפשרות לרכוש מבנה מגורים רגיל, נייח, או כשיש צורך ביחידת דיור לצד המבנה הקיים, והאופציה של שימוש במבנה נייד, הוא הכי פשוט והכי זול. אחת הסיבות שבגללן, אנשים רבים מוכנים להשתמש במבנה נייד לתקופה לא מוגבלת, היא היכולת לשפץ אותו ולשנות בכך את האופן שהוא בנוי מבפנים. החשיבות של שיפוץ דירה או מבנה נייד היא בעיקר, כשמתרחש שינוי מסוים במשפחה, ילד חדש מצטרף או שהילדים גדלים ויש צורך לסדר לכל אחד חדר משלו. בעבר זה לא היה אפשרי במבנים ניידים, היום, בזכות העובדה שישנם מבנים מאוד מפוארים (למשל קארווילות) וגם בזכות העובדה שניתן לשפץ אותם, אז הדבר אפשרי ובצורה איכותית.

איך משפצים בבניה קלה

כיצד משפצים מבנים ניידים?

מבנה נייד עשוי ממה שנקרא בנייה קלה, קירות מבודדים עשויים עצים או גבס. ניתן לפרק את הקירות בצורה מאוד פשוטה, מבלי לגרום נזק למבנה עצמו. מדובר גם על קירות פנימיים וגם על קירות חיצוניים. לכן אפשר להרחיב או להצר חדרים וכן להעניק למבנה כולו הרחבה חיצונית במידת הצורך.

כמו כן, ניתן לשנות אלמנטים אחרים במבנה. למשל, רצפת המבנה עשויה עץ וגם אותה ניתן לפרק, כולל אפשרות להתקין פרקט, בדיוק כמו זה שמורכב במבנים רגילים. ניתן כמובן גם לעשות שינויים במטבח (פירוק והרכבה של ארונות, מערכת אינסטלציה וכדומה), ניתן ליצור פתחים מסוימים בקירות לצורך חלונות חדשים, ובמידת הצורך ניתן לבצע תיקונים אם נגרם נזק מסוים למבנה (כתוצאה מפגעי מזג אוויר, שריטות, תיקוני צבע, תאונות או כל דבר אחר)

לפני שבוחרים לעשות שיפוץ מבנים ניידים, חשוב לשים לב לחומרים בהם משתמשים ומידת עמידותם, כמו כן יש לבדוק מהי תוכנית הבנייה של המבנה, על מנת לוודא שבמהלך השיפוץ לא פוגעים באלמנט מסוים, חשוב, שעליו הוא מושתת.

חשוב לציין, שיפוץ מבנה נייד הוא הרבה יותר פשוט, מהיר וכן הרבה יותר זול מאשר שיפוץ מבנה רגיל. מאחר והחלקים בו ניתן לפירוק והרכבה בצורה מהירה, אז קל יותר לשנות אותו מבחינה חיצונית ופנימית. אומנם במובנים מסוימים, יש פחות אפשרויות לשינוי בשטח, אך בסופו של דבר ניתן לבצע שינויים מקיפים שמוסיפים גם לאיכות רמת השימוש במבנה וגם מאפשרים מנעד רחב יותר של שימושים אופטימליים בו. כך שאחרי השיפוץ המבנה הנייד מקבל תצורה חדשה ומרשימה יותר.

לייעוץ אודות חבילות בנייה קלה משתלמות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-9097093  

בינתיים אנו מזמינים אתכם לצפות בפרויקטים בלחיצה כאן

 

פרויקט בניה קלה 61     פרויקטים לדוגמה בניה מודולרית מהירה     פרויקט 49 מבנים ניידים