האם בעלי המקצוע הנדרשים בבניה רגילה רלוונטיים לבניה קלה?

כנראה שלא נחדש דבר אם נגיד שכדי להקים בית אנחנו נדרשים לצוות בעלי מקצוע לבניה שיהיה מנוסה ומגוון. הקמה של בית מאפס היא תהליך ארוך ומורכב שאי אפשר לבצע בכוחות עצמנו, אבל נוסף על כך אנחנו שומעים הרבה פעמים הבניה הקלה ועל כמה שהיא מאפשרת חופש מחשבתי גדול יותר. כדי להמשיך ולהעמיק את הדיון על הבניה הקלה, החלטנו להתיישב ולכתוב את המאמר הזה שיברר האם בעלי המקצוע הנדרשים בבניה הרגילה רלוונטיים גם בבניה הירוקה והקלה.

אילו בעלי מקצוע נדרשים גם לבניה רגילה וגם לבניה קלה

בעבר בניה קלה נתפסה ככזו שמסוגלת לייצר בעבורנו קרוואנים, או קרווילות במקסימום, אך כיום אנחנו עדים לשיפורים טכנולוגים שמגיעים לצד שינוי במודעות הצרכנים והתוצאה ניכרת בנהירה ההמונית אל עבר הבניה הקלה. האמת היא שאין תשובה אחת וחד משמעית לשאלה, איזה בניה עדיפה, התשובה משתנה בהתאם לדרישות והצרכים שלנו מהבית. אך אם נסתכל בראייה רוחבית הבניה הקלה מציעה לנו כמה יתרונות שאין לבניה הרגילה. אבל לא באנו לדבר כאן על יתרונות הבניה הקלה, באנו להבין אילו בעלי מקצוע לבניה נדרשים גם בבניה הקלה.

  • נגרים – אנחנו לא רוצים ליפול לקלישאות, אבל בהרבה מהמקרים אנחנו רואים כי אנשים בוחרים לעצב את הבית שלהם במראה כפרי. התופעה הזו רווחת יותר בקרב בעלי בתים שנבנו בשיטת הבניה הקלה, כיוון שאנשים אלו מחפשים מראה אקולוגי וטבעי יותר. נגרים הם פונקציה חשובה גם בבניה הרגילה וגם בבניה הקלה כיוון שהם מתעסקים בכל הקשור לארונות, דקים, שולחנות ושאר אלמנטים שנלווים לשלד הבית.
  • איטום – מומחה איטום טוב הוא אולי הדבר החשוב ביותר שאפשר לעשות לבית שנבנה בשיטת הבניה הקלה. הייחוד של שיטת הבניה הזו, וחלק בלתי נפרד משלב הבניה הקלה, הוא האיטום. לא ניכנס כאן למאפייני הבניה הקלה, אך נזכיר כי מה שהופך את הבניה הקלה לבניה ירוקה היא מידת האיטום של הבית והיכולת שלו לשמור על האנרגיה ולא להידרש להפעלה של מזגנים או תנורים.
  • עובדי בניה – אי אפשר לבנות בית, ולא משנה שיטת הבניה, ללא ידיים עובדות. פועלים הם הדבר החשוב ביותר בכל אתר בניה, וגם בבניה קלה אין הבדל. אומנם כמות העובדים שנדרשת בשלבי הבניה הקלה היא קטנה ולא משתווה לזו שלה אנו נדרשים בבניה הרגילה, אך נוסף על כך ישנו גם עניין המקצוענות ואיכות העבודה של הפועלים שבבניה הקלה היא אקוטית יותר.
  • אדריכלים – בניגוד למה שמקובל לחשוב, בניה קלה היא לא בניה מקטלוג. אצלנו בא.ב.ד. כל בית הוא תוצר של תהליך מחשבתי ארוך ופינג פונג בין בעלי הבית העתידיים לבין האדריכל עימו הם בחרו לעבוד. אנחנו מציעים לכלל לקוחותינו ליווי צמוד של אדריכלים מופלאים שיסייעו לכם להתאים את הבית שלכם לזה שמופיע בחלומותיכם.

האמת היא שאנחנו יכולים להמשיך ככה לעוד רשימה ארוכה ולא נגמרת, אבל אנחנו חושבים שהבנתם את העניין. שלבי הבניה הקלה אומנם מאפשרים לנו לעבוד עם כוח אדם מצומצם יותר והם מתוכננים כך שתקלות מעשה ידי אדם לא ישפיעו או יעכבו את זמני הבניה, אך בסופו של יום גם בבניה הקלה אנחנו נדרשים לעובדים. למעשה בבניה הקלה לאיכות העובדים ישנה חשיבות מכרעת ולכן אצלנו בא.ב.ד. תמצאו צוות עובדים מנוסה ומקצועי שמאייש כל אחד ואחד מהתפקידים השונים.

בעלי מקצוע לבניה קלה

בעלי מקצוע לבניה מוצאים ב – א.ב.ד

אצלנו בא.ב.ד מתמחים בבניה קלה כבר עשרות שנים, למעשה אנחנו מחלוצי שיטת הבניה הזו בארץ וככאלו אנחנו לא מפסיקים לחדש ולהפתיע. כיום אנחנו בונים את כל הבתים שלנו בעזרת שיטת בנייה ייחודית ומתקדמת שנקראת LGS המאפשרת לנו לבנות בתים במהירות גבוהה בהרבה וברמת דיוק שאי אפשר להתחרות בה.

צרו איתנו קשר עוד היום כדי שנוכל להציע לכם הצעה בשיטת "הכל כלול", אצלנו אתם יודעים מראש כמה עתיד לעלות הבית. אנחנו לא אוהבים הפתעות, לא כאלו שקשורות להוצאות כספיות גדולות, ולכן חשוב לנו לעמוד ביעדים שעליהם אנחנו מתחייבים וכפועל יוצא מזה אנחנו מתחייבים להעניק לכם את המפתחות בתאריך שנקבע מראש, ללא עיכובים וללא עלויות נסתרות.