איזה סגנון מומלץ לבניה? מודרני VS וינטאג'

לבנות בית זו אינה משימה פשוטה. לא רק שמדובר על הוצאה כלכלית כבדה שבהרבה מהמקרים כרוכה גם בתקופה של עצבים ולחץ, על כל זה צריך להוסיף את כל קבלת ההחלטות שמוטלת עלינו בשלבים השונים של הבניה. בניית בית מכילה בתוכה המון בחירות, החל בקבלן והאדריכל, דרך בחירה בשיטת הבניה ועד עיצוב הבית לפרטי פרטים. במאמר זה אנחנו רוצים להתייחס דווקא לנקודה שלא תמיד מתייחסים אליה בהקשר של הבניה הקלה וזה אילו סגנונות בניה מומלץ לשלב בשיטת הבניה הקלה, אשר רבים מתייחסים אליה גם כבניה ירוקה.

מה זה אומר סגנונות בניה?

קודם כול חשוב לא להתבלבל בין שיטת הבניה לסגנון הבניה. כאשר מדברים על שיטת בניה מדברים הלכה למעשה על הדרך שבה הפועלים בונים את הבית מאפס, אנחנו בא.ב.ד מתגאים בייצור בתים בשיטת הבניה הקלה, תוך כדי שימוש בטכנולוגיית L.G.S. אבל כשאנחנו מדברים על סגנונות בניה, אנחנו כבר לא בהכרח מדברים על השיטה, אלא אנחנו מדברים על העיצוב והנראות של הבית.

קיימים סגנונות בניה רבים ולכל אחד מהם ישנם קווים עיצוביים מבדילים משל עצמו. למשל הבניה הקלאסית מדברת על איזון מוחלט בין האלמנטים השונים שבחזית הבית (למשל מספר חלונות) אך לעומת זאת הבניה המודרנית כבר משחקת עם המבנה ומתייחסת אליו יותר כאורגניזם חי מאשר בית דומם. אבל לא התכנסו כאן כדי לדון בפילוסופיה של הבניה, אנחנו כאן כדי לנסות ולהבין האם ישנו סגנון בניה שמומלץ יותר מהאחרים לשימוש בבניה הקלה.

סגנונות הבניה הנפוצים בישראל

עד לפני כמה שנים, לא היה פשוט להקים בית בישראל. לא רק שמחירי הקרקעות מרקיעים שחקים, כל שיטת הבניה הקלאסית הייתה ארוכה ומסורבלת והתוצאה הייתה שזוגות צעירים לא יכלו להרשות לעצמם לבנות בית. אבל בזכות הפריצה הטכנולוגית ושיטות הבניה הקלה שהפכו נפוצות, אנחנו יכולים להציע לא רק בניה מהירה תוך פרק זמן של גג 8 חודשים, אלא אנחנו מסוגלים לעצב את הבית בכל סגנון בניה שהלקוח רוצה וכך יצא שבמקום לבנות סתם בתים אנחנו בונים את בית החלומות של לקוחותינו.

סגנון הוינטאג' הוא אחד הנפוצים והמבוקשים ביותר שיש. כבר שנים רבות שאנשים בוחרים בסגנון בניה זה כדי לנסות ולשלב זכרונות ילדות או רגש נוסטלגי אחר יחד עם לוק מודרני. אך ישנם מקרים שבהם הסגנון הזה הוא השולט בבית ואלו הם המאפיינים של סגנון זה:

  • על פי רוב כאשר בונים בסגנון בניה וינטאג' נהוג לייצר את הבית עם לבנים, רצוי אדומות.
  • סוג החיפוי יהיה קלאסי יותר ויכלול אבנים, עץ ושאר חומרי גלם טבעיים שנהוג לראות בבתים הישנים.
  • שילוב רהיטים עתיקים

לעומת הוינטאג', סגנון הבניה הנוסף שנחשב לנפוץ ביותר הוא סגנון הבניה המודרני אשר יש כאלו שיטענו כי הוא למעשה ניצב במקום הראשון. בואו ונבחן את המאפיינים של סגנון בניה זה:

  • בניגוד לבנית הרעפים, בסגנון הבניה המודרני נהוג כי הגגות שטוחים וכל המבנה בכללותו מיוצר בצורה גיאומטרית ישרת זווית.
  • המטבח בדרך כלל הופך לחלק בלתי נפרד מהבית ברמה שלא תמיד אפשר להגיד איפה המטבח מתחיל ונגמר.
  • המינימליזם הוא השולט.
בניה קלה בסגנונות בניה שונים

אז איזה סגנון בניה מומלץ לבניה קלה?

שיטת הבניה הקלה היא השיטה היחידה שיכולה להבטיח את הקמת הבית בפרק זמן של בין חצי שנה ל-8 חודשים, בלי חריגות תקציביות ובלי חריגה מלוחות הזמנים שהוגדרו מראש. בדרך כלל נהוג שבניה קלה היא יותר בנייה קטלוגית, כזו שאין אפשרות לשנות בה פרטים ועיצובים. אך אצלנו בא.ב.ד תמצאו צוות של אדריכלים עימו תוכלו להיפגש כדי לעצב ולתכנן את בית החלומות שלכם בלי שתדרשו לוותר על דבר. כך שאצלנו תוכלו לבנות בית בכל סגנון עיצובי שתרצו, לא משנה אם זה יהיה וינטאג', מודרני או אקלקטי.

אנחנו נרגשים להזמין אתכן ואתכם ליצור איתנו קשר כדי שנוכל להתחיל להכיר ולבנות גם בעבורכם את הבית המושלם שעליו חלמתם כל חייכם.