בניה קלה: יתרונות VS חסרונות

לתשומת לבכם, ישנו  הבדל משמעותי  בין הביטוי "בניה קלה" ל"בניה מתקדמת".

בעוד ש"בניה קלה", הוא ביטוי שטבעו מתייחס  לבניה של תוספות בניה, סגירת גג או מרפסת, לעומתו  "בניה מתקדמת" מתייחס לבניה בקדמת הטכנולוגיה, של בתים המיוצרים מן השלד ועד לגמר. אנחנו בא.ב.ד מבצעים בניה מתקדמת.

אף על פי שהעולם כולו, וגם מדינת ישראל, מבין כבר כי הבניה הקלה היא עתיד הבניה. עדיין נשמעים קולות הקוראים למציאת פתרונות בניה אחרים. אנחנו בא.ב.ד מאמינים גדולים בשיטת הבניה הקלה וכבר עשרים שנה שאנחנו נושאים את נס החדשנות בעולם הבניה. בדיוק בגלל זה החלטנו להתיישב ולהביא על הכתב את כל היתרונות ואת כל החסרונות של הבניה מתקדמת.

מה זה בכלל בניה קלה

להרבה אנשים עוברת בראש תמונה של מבנים קטנים, אבל למעשה השימוש במילה קלה בתיאור סוג הבניה הזה לא ממש מתאר את כל התהליכים המתקדמים שמתרחשים מאחורי הקלעים. מדובר על שיטת בניה מתקדמת וייחודית שלא משתמש בלבנים, טיט ושאר אבני יסוד שהתרגלנו לראות באתרי בניה. במקום זאת, בשיטת הבניה הזו מייצרים את המבנה בשלמותו מחומרי הגלם הטובים ביותר במפעל סגור ומשוכלל, רק לאחר מכן משנעים את המבנה ומחברים אותו לתשתיות שנעשו ביעד הרצוי להקמת הבית.

כאשר מדובר על בניינים גדולים, בדומה לתקנות הבניה החדשות שמשרד השיכון מחייב כיום, אז תהליך הבניה מעט משתנה ובמקום הופעה של מבנים ניידים, אנחנו רואים מעין תהליך הדומה להרכבת לגו עצומה. בדומה לתהליך הבניה הקלה של הבתים הפרטיים, גם את הבניינים הגדולים מייצרים במפעל אך בחלקים שיהיו נוחים לשינוע.

מה היתרונות של שיטת הבניה הקלה

 • מהירות
  אחד מהיתרונות הבוהקים שיש בבניה מתקדמת הוא אלמנט המהירות. הזמן הממוצע הנדרש לבניית בתים הנבנים בשיטות בניה מתקדמת עומד על בין חצי שנה לתשע חודשים. בתחום הבניה הקלה נפוצה מאוד בניה קטלוגית, בניה של דגמים מוכנים שמעוצבים כבר על ידי אדריכל ולא ניתנים לשינוי. היתרון המהותי של בחירה בבית מוכן, כמו למשל דגם אריאל היא מהירות הבנייה והעובדה שאין צורך להמתין לעיצוב האדריכלי.
 • עלויות
  המילים הראשונות שאנחנו שומעים, כמעט בכל פעם, כשמתקשרים אלינו לקוחות חדשים הן "מה הן עלויות בניה קלה?". מעל הכול מה שמדהים בשיטת הבניה המהירה היא שהיא דווקא זולה יותר במחיר למטר מרובע, וזאת למרות השימוש בחומרי גלם איכותיים יותר שיש להם תכונות בידוד גבוהות יותר.
 • חריגות
  כל מי שהיה מעורב אי פעם בבניה של בית מכיר את הרגע שהקבלן מתקשר ואומר שהוא נתקל באילוצים או בבלת"מים וסיום הבניה יימשך מעבר למשוער. מדובר על תחושה נוראית שמלווה בהוצאות כספיות עצומות ומיותרות, אבל למזלנו בבניה המתקדמת אין לנו חריגות ואין דברים בלתי צפויים שעולים לנו הון תועפות. בואו להכיר לעומק את שלבי הייצור של שיטת הבניה המתקדמת שלנו ב-א.ב.ד כדי להבין בדיוק מדוע אין אצלנו חריגות בניה והמילה בלת"מ נעלמה מהלקסיקון שלנו.
 • עיצוב אדריכלי
  כל בית שנבנה בשיטת הבניה הקלה מתחיל בפגישות עם אדריכל ומהנדס כדי להתאים את הבית הסופי לציפיות של אלו שעתידים לגור בו. העובדה שהבית מיוצר במפעל מאפשרת לנו גמישות כמעט בלתי נגמרת ברמת העיצוב והתכנון של הבית העתידי. אצלנו בא.ב.ד תוכלו למצוא בתים מוכנים בעיצוב אדריכלי שיתאימו לכל משפחה. יש לנו בתים פרטיים חד קומתיים ודגמים דו משפחתיים מרהיבים.
 • ידידותיות לסביבה
  יותר מאשר שאנחנו יכולים להגיד שמבנים ניידים לא מזהמים, אנחנו יכולים להגיד שבנייתם חוסכת זיהום סביבתי חמור בהרבה אשר נגרם משיטת הבניה הקונבנציונלית. אך לא רק בעת הליך הבניה נחסכת פליטת גזי חממה, גם העובדה שהבתים עמידים יותר ומבודדים עם חומרי האיטום האיכותיים ביותר מאפשרת שימור טמפרטורה וחיסכון בהפעלת מזגן.
בניה קלה בעד או נגד

מה החסרונות של הבניה הקלה

 • קשיי מכירה עתידית
  נכון לרגע כתיבת שורות אלו התפיסה הרווחת של מרבית הציבור היא משום מה של זלזול בשיטת הבניה המתקדמת. העובדה כי עלויות הבניה הקלה נמוכות יותר ומתלוות אליהן הבטחות כי הבית יבנה בזמן המיועד, ללא תקלות ועיכובים, גורמת להרבה גבות לעלות. אך הרשו לנו לגלות לכם כי בעתיד הלא מאוד רחוק התפיסה המוטעית הזו תשתנה ולו רק בזכות השינוי הרגולטורי שייכנס לתוקפו.
 • בעיית הממ"ד
  חדר ממוגן הוא דבר שחשוב בכל בית בישראל, אך הקונספט של חדר שעשוי משכבות בטון מעט נוגד את עקרונות הבניה המתקדמת שמאמינה במבנים ניידים שאפשר לשנע ממקום למקום. ישנן פתרונות רבים לבעיית הממ"ד בבניה הקלה, אך מציאת הפתרון הנכון לך הוא דבר שצריך להיעשות בשיתוף עם מקצוען.
 • דרוש מקצוען
  לא בטוח שכולם יסכימו שמדובר על חסרון, אך בניית בית בשיטות בניה מתקדמות דורשת הבנה של מקצוען וכלים מיוחדים. מובן שאת כל זה צריך ללוות מהנדסים וקבלנים מנוסים כדי שיוכלו לוודא כי התכנון נעשה בקפידה ולא נעשות טעויות שיעלו ביוקר לאחר מכן.

חברת א.ב.ד היא מהחלוצות בתחום הבניה המתקדמת בישראל ובעזרת השיטה הייחודית שלנו המבוססת על טכנולוגיית LGS אנחנו מסוגלים לייצר בעבור לקוחותינו את הבתים העמידים והמעוצבים ביותר שאפשר לחלום עליהם. אנחנו גאים להציג את הבתים האיכותיים ביותר שאפשר לייצר ובנוסף על איכות הייצור, צוות האדריכלים שלנו ישמח לעצב בעבורכם את בית חלומותיכם ללא מגבלות כלשהן – החל בשתי קומות (או יותר), דרך חללים כפולים ועד עיצוב החצר לפרטי פרטים.