בדק בית למבנים שנבנו בשיטת בניה קלה

לא רבים יודעים זאת אולי, אבל בניה קלה היא לא סגנון בנייה חדש. אמנם בישראל התחלנו לראות את הבנייה הקלה רק לפני מספר שנים, אבל בניה קלה קיימת באירופה ובעולם כבר יותר מעשרות שנים. וכשיש לכם מבנה מבנייה קלה, אפשר גם לערוך לו בדק בית. יתרה מזאת, יהיה אפילו מומלץ לערוך בדק בית לפני רכישת מבנה מבנייה קלה, וגם לאחר הקמת מבנה בניה קלה.

אם החלטתם לרכוש מבנה נייד מבנייה קלה, או שמא החלטתם לבנות מבנה בניה קלה אצלכם בחצר, חשוב לדעת שהיתרי הבנייה לא תמיד יהיו הכרחיים. אם מדברים על בנייה באמצעות בטון, כמעט תמיד יהיה צורך לקבל את היתרי הבנייה מהגורמים הרלוונטיים, אבל בניה קלה היא בניה באמצעות פלדה ואלומיניום, פח, קלקר ועץ. וחומרי גלם אלו אינם מצריכים את המצאת היתרי הבנייה. בפועל, זה אומר שאתם חוסכים לא רק בכאבי ראש, אתם חוסכים גם בכסף. וזו הסיבה לכך שהבנייה הקלה כל כך נפוצה ומבוקשת בימינו. ואם יש דבר אחד שמשותף בין בניית בטון לבניית בניה קלה, זה הנושא של בדק בית. הנה כל מה שצריך לדעת לגבי בד בית לבנייה קלה ומחסנים מבנייה קלה.

בדק בית לבנייה קלה – מה צריך לדעת?

בשנים עברו, היו משתמשים בבנייה קלה בישראל בעיקר בכדי לבנות לולים של תרנגולות, מחסנים ולפעמים גם חניות לרכבים וכלי עבודה מונעים. כיום אנחנו רואים את הבנייה הקלה משמשת עבור יחידות דיור, לא פחות מכך. זה רק בכדי שתבינו עד כמה תחום הבנייה התפתח בשנים האחרונות.

כמו במבנים של בטון, בדק בית למבני בניה קלה יכלול גם איתור נזילות ואיתור תקלות חשמל. מעבר לכך שהחברה תבצע איתור נזילות מים ותקלות חשמל, חברת בדק הבית תוודא גם את תקינות שאר התשתיות במבנה.

בדיקת מבני מגורים בבניה קלה

מה עוד יכלול בדק בית ליחידות דיור מבנייה קלה?

בעוד שישנם מחסנים מבנייה קלה, ישנן גם יחידות דיור שמשמשות למטרת מגורים, מבנייה קלה. כך או כך, כיום נהוג לבנות מבנים עם פאנל מבודד. הפאנל המבודד מאפשר בידוד טוב יותר של חום וקור, כמו גם נזילות מים. אם לאחר תהליך איתור נזילות מים אכן מתגלות נזילות במבנה, יהיה חשוב לבדוק מהיכן מגיעה הנזילה.

במקרים לא מעטים, ייתכן שהנזילה תגיע דווקא מהאזורים של הפאנלים המבודדים. אם יש נזילה בפאנל מבודד, אין צורך להחליף את הפאנל בכל המבנה. בדרך כלל יהיה אפשרי לתקן את הפאנל בצורה נקודתית ולחסוך בכסף.

כמה עולה בדיקת בדק בית לבנייה קלה?

בעוד שבמקרים מסוימים בדק בית עשוי לעלות מאות שקלים, במקרים אחרים הוא גם יעלה יותר. תלוי בגודל המבנה שצריך לבדוק, בסוג התשתיות שיש במבנה, בסוגי הליקויים ועוד. בצורתו הבסיסית, בדרך כלל בדק בית יכלול בדיקת איתור נזילות מים ואיתור תקלות אחרות.