שימור הקרקע וטיפול בפסולת - מדוע לבניה ירוקה חשוב לשמור על הסביבה?

הפעם אנחנו רוצים להתעמק לאו דווקא באלמנטים שמהם עשויה הבניה הירוקה, אלא דווקא על העקרונות שעומדים מאחוריה. כמעט בכל פעם שמדברים על בניה ירוקה מתייחסים להשפעה העצומה והשלילית שיש לשיטות הבניה האחרות על זיהום כדור הארץ ולשינויים החיוביים ששיטות בניה אקולוגיות יותר מבטיחות. אז מה הקשר של כל זה לשימור הקרקע ולטיפול בפסולת? המשיכו לקרוא וגלו.

החשיבות שבטיפול בפסולת

הבניה הירוקה – צמצום פסולת הבניה ופיקוח קפדני

כבר בהגדרות של הבניה הירוקה אפשר לראות כי יש התייחסות מובהקת לצורת בנייה שתוביל לצמצום וחיסכון בשימוש באנרגיה, אך בד בבד יש התייחסות לכל מה שקשור לצמצום פסולת הבנייה ולאופני הטיפול בפסולת שתיווצר כחלק אינטגרלי מבניית המבנה. בואו ונבחן את הגישה של הבניה הירוקה לנושא הפסולת בעזרת מודל שלושת ה – R’s.

שלוש אבני היסוד של טיפול יעיל בפסולת בניה הם – צמצום (Reduce), שימוש חוזר (Reuse) ומחזור (Recycle) ויש להתייחס אליהם באופן כוללני ולאו דווקא ספציפי. כדי שנוכל להטמיע ולעודד את השימוש בחומרים ממוחזרים ולצמצם לאפס את השימוש בחומרי גלם מזהמים, אנחנו צריכים להגיע מראש עם תוכנית מוכנה שמושתת על פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ותכנון מדויק של הפרויקט בהתאם לאבני היסוד האלו ורק ככה נוכל להבטיח שאכן נצמצם את פסולת הבניה באתר.

בואו ונבחן כיצד אבני היסוד האלו משתלבים בבניה הירוקה –

 • צמצום –
  המטרה שלנו בכל הקשור לצמצום היא להימנע מראש מהצורך בחומרי גלם מתכלים ומזהמים. על ידי כך שאנחנו משתמשים בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות כמו חתכי הקיר של חברת KNAUF הגרמנית המספקים רמות בידוד גבוהות פי חמישה מבלוקים. כמו כן, על ידי תכנון מדויק של הפרויקט על כל חלקיו השונים אנחנו יכולים לצמצם את הזמנת חומרי הגלם לכמות הנדרשת כך שלא נשאר עם עודפים שאין בהם שימוש. גם לבחירה של חומרי הבניה המתכלים שכן נשתמש יש משמעות שכן עץ מתבלה ואי אפשר להשתמש בו בעוד פרויקטים, אך מתכת היא חומר גלם שמאפשר שימוש חוזר וכך אנחנו מצמצים מראש את כמות הפסולת שהבניה תייצר.

 • שימוש חוזר –
  בוא נמשיך עם הדוגמה של הבחירה במתכת ולא בעץ מהסעיף הקודם. בשלב בניית היסודות של המבנה נהוג להשתמש בעמודים תומכים שכל ייעודם הוא לסייע לנו בהצבת המבנה הראשונית, אך לאחר מכן אין בהם צורך יותר. אם נבחר להשתמש בעץ אז נגלה מהר מאוד כי אין באפשרותנו דרך לחלץ את העמודים בלי להרוס ולפגוע בעץ, אך הפלדה היא חומר גלם עמיד יותר שכן מאפשר לנו לבצע את הפעולה הזו. כאשר מדובר על עבודות שיפוץ של מבנים קיימים בשיטת הבניה הירוקה אז במקום לזרוק את החלקים הישנים (דלתות, חלונות וכו') אפשר לתרום אותם או למכור הלאה ביד שנייה.

 • מחזור –
  אחד העקרונות הבולטים שיש לשיטת הבניה הירוקה זה המחזור. כבר בשלב בחירת חומרי הגלם אפשר למנות את הבחירה בפלדה כדוגמה בולטת לכך. מעבר לבחירת חומרי הגלם, הבניה הירוקה מספקת תכנון קפדני של מחזור מי השופכין ושימוש חוזר בו לטובת השקיה וטיפוח פינות נוי בחללים המשותפים.

אצלנו בחברת א.ב.ד יש אדם שאחראי על פיקוח קפדני של כלל הליכי המחזור וטיפול הפסולת בכל פרויקט ופרויקט. אנחנו מאמינים שכחברה שעוסקת בבניית הארץ עלינו לתרום את חלקנו לשמירה עליה באותה נחישות שבה אנחנו בונים את הבתים האיכותיים שלנו.

מה הם חומרי הגלם של הבניה הירוקה?

החשיבות שבטיפול בפסולת

 • על פי דו"ח שפרסם האו"ם כ – 11.2 ביליון טונות של אשפה נאספים ברחבי העולם בשנה והמקור העיקרי הוא בני אדם. אומנם אנחנו לא רואים מה קורה לאשפה שאנחנו מייצרים אחרי שאנחנו זורקים אותה לפח, אך כל עוד לא מיושמים הליכי מחזור אפקטיביים כנראה שמרביתה תמצא את דרכה אל מטמוני אשפה תת קרקעיים ולאו דווקא תמוחזר. הבניה הירוקה היא נדבך אחד בהליך החשיבה המחודשת שעובר העולם כולו במטרה לצמצמם את הנזקים שגרמנו לכדור הארץ, אך לא להתפשר על איכות החיים.

  בעזרת שיטות הבניה המתקדמות שבהן אנחנו בונים את הבתים שלנו בא.ב.ד אנחנו מצליחים לצמצמם את הפסולת התעשייתית לרמת המינימום הנדרש ולאחר מכן אנחנו מוודאים כי הפסולת שנוצרת מטופלת כראוי במקומות מאושרים ותקניים ולא במטמנות לא מבוקרות. על ידי כך, ועל ידי התכנון הקפדני שלנו על זרימת האוויר ואיכות הבידוד של המבנים, אנחנו מייצרים סביבת מגורים אקולוגית ונעימה.

השאירו פרטים לקבלת מידע ונציגי א.ב.ד יחזרו אליכם

לבעלי מגרש לבניה פרטית. 

א.ב.ד פעילה מזה 20 שנה ומתמחה בבניית בתים צמודי קרקע, למגזר הפרטי.

בפגישת הייעוץ נספק לכם הסבר מקיף על שיטת הבניה המתקדמת בטכנולוגיית LGS, וכן אומדן ראשוני של עלות הבית לפי גודל הבית, תוואי השטח והצרכים התכנוניים שלכם.

אם יש בידיכם תכנית אדריכלית – הביאו אותה לפגישה ונוכל לתמחר לפיה את עלות הבית.

אם עוד אין ברשותכם תכנית אדריכלית – נוכל להעניק לכם אומדן מחיר לפי מתאר ומבנה הבית.

למדו על שיטת א.ב.ד בטכנולוגית LGS