שאלות ותשובות

יש לכם שאלה בנושא בניה מתקדמת בשיטת א.ב.ד?

ריכזנו בפניכם שאלות נפוצות.

לקבלת הצעת מחיר כבר עכשיו לפני התכנית האדריכלית, צרו קשר עם מומחי א.ב.ד

ההבדל בבניה הוא הבדל בשלד הבית וחתכי הקירות – במקום להשתמש בבלוקים, שיטת הבניה  של א.ב.ד משתמשת בטכנולוגית LGS המאפשרת חיתוך פלדה דקת דופן בדיוק עד רמת המילימטר- פלדה חזקה זו מרכיבה את שלד הבית. מראה הגמר של הבית מתחיל בשלד- בהיותו ישר כפלס, המראה המתקבל הוא של בית מושלם לצד עמידות וחוזק תודות לפלדה ולחתכי הקיר:   על גבי הפלדה מונחים חתכי קירות פנים כפולים וחסיני אש המאפשרים בידוד תרמי ואקוסטי העומד בתקנים המחמירים ביותר. 

למיע נוסף על חתכי קיר- בקרו כאן

על אף שפלדה הוא חומר גלם יקר יותר מבלוקים,  עלות הייצור של בית בטכנולוגית LGS דווקא זולה יותר ומוערכת בחסכון של כ 35% פחות מעלות ייצור בית בבלוקים. הסיבה להוזלה במחיר קשורה לייעול העבודה במפעל –  הבית מיוצר בפס ייצור  ממוכן ובתנאים סטרילים, ללא זמן מיותר המבזבז משאבים וכסף כפי שניתן לראות באתרי בניה.

מרכיב החסכון המשמעותי של שיטת הבניה המתקדמת קשור במשך זמן הבניה- ככל שמשך הבניה קצר יותר, כך העלויות הקבועות שכרוכות בבנית הבית מוזלות- פחות כוח אדם בשטח ופחות ימי עבודה הדורשים משאבים.

משך בנית בית בפס ייצור במפעל המבוסס על שלד פלדה אורך כ 4- 6 חודשים, תלוי בגודל הבית ובמפרט הטכני. לעומתו בניית בית בבלוקים אורכת כשנה. מדובר בחסכון משמעותי ביותר של משך זמן הבניה ממנו נגזר מרכיב החסכון התקציבי. אנחנו מדגישים- משך בנית מדבר על  תהליך הבניה משלב התכנון האדריכלי ועד קבלת המפתח. את כל אלה ניתן להשיג במשך ממוצע של כ 4 חודשים בלבד עבור גודל ממוצע של בית בשטח 150 מ"ר. חסכון זמן זה הוא מרכיב כל כך משמעותי במכלול השיקולים בבנית הבית וזו הסיבה  המשמעותית ששיטת הבניה המתקדמת עולה בכל העולם והופכת להיות שיטת בניה פופולרית ומובילה באזורים כמו ארה"ב, אוסטרליה ואירופה.

חכו… לכל תהליך יש משך זמן. שיטת הבניה המתקדמת, בעלת יתרונות כל כך מובהקים עד כי גם אנחנו וגם עמיתינו בעולם מבינים שמהפכות קורות כתהליך.  טכנולוגת ה LGS היא בשורה של  חדשנות בעולם ייצור הבתים על ידי שמאפשרת בניית בית בפס ייצור  במשך זמן מהיר כל כך, שלא ניתן למצוא בשום שיטה אחרת של בניה.

עם זאת, רבים מהאוכלוסיה  ובפרט באוכלוסיית ישראל, עדיין לא מבינים לחלוטין את היתרונות העצומים שבשיטה ומחשיבים את שיטת הבניה לקלה, ל"קלה" כשבדיוק ההפך הוא הנכון- ממצאי חתכי קיר מצביעים על יתרון מוכח לשיטה למול חלופות אחרות שכן ערכי הבידוד התרמי והאקוסטי של קירות א.ב.ד, עומדים בתקנים המחמירים ביותר.כך גם לגבי רמת  האקוסטיקה, החוזק מפני רעידות אדמה שריפות ורטיבויות.

למעשה, אין שום דבר "קל" בבניה מתקדמת והביטוי "בניה קלה" רק מצביע על המרחק התפיסתי העצום שבין הבניה בפועל, לבין האופן שבה היא נתפסת. ייקח עוד זמן ומשאבים בתודעת הקהל הציבורית בארץ ובעולם, עד כי כל העולם יעבור לבניה מתקדמת. המהפכה הזו לא רחוקה מלקרות: עמיתינו בעולם מדווחים על עליה לינארית בשימוש בשיטת הבניה המתקדמת ובטכנולוגית LGS. יצרנית מכונת החיתוך אותה אנו מצציגים בארץ – HOWICK היא  חברת ענק הממוקמת בניו זילנד ומוכרת ללמעלה מ71 מדינות ברחבי העולם.

 היום תוכלו לראות מלונות ענק באירופה הנעזרים בשיטה זו, מגדלים רבי קומות שבנויים כולם על בסיס שלד פלדה דקת דופן, מבני ציבור העומדים בתקני הבטיחות המחמירים ביותר ובתי מגורים.

מאות אנשים הצטרפו למהפכת הבניה המתקדמת ובצדק – כל עוד היא זולה יותר, מהירה יותר ויעילה יותר- זה הזמן לנצל את מצב השוק ולעבור לבניה מתקדמת.

יש הרבה בלבול בין שלל הביטויים בז'רגון המקצועי בעולם הבניה המתקדמת. הביטוי "בניה קלה" הוא ביטוי שהושרש בעשרות השנים האחרונות ולמרות שהוא מתייחס באופן גנרי לכל סוגי הבניה המתועשת, בשפת היום יום המדוברת, הוא מתייחס בפועל  לבניה בפח, פחונים, הרחבות נמוכות קומה של בתים, סגירת מרפסות ופרגולות.

"בניה קלה"  בשימוש השגור של הביטוי כפי שכולכם מכירים (לא כאנשי מקצוע בתחום),  הוא שם שגוי שניתן לכל הרחבה או לקרוואנים שנבנו בעבר בפחונים העשויים אלומיניום, פחי אסכורית ולוחות פנלים מבודדים. בניה זו היא אכן "קלה" – היא אינה נועדה להחזיק משקל, היא לא מספקת בידוד תרמי ואקוסטי ולרוב השתמשו בה בהרחבות (לא חוקיות לעיתים) של בתים ומרפסות, עד כי השם "בניה קלה" הושרש גם  לכל סוג של הרחבה או בניה שאינה בניה בבלוקים.

עם זאת, "בניה מתקדמת" היא אחרת לגמרי – טכנולוגית LGS מאפשרת את ייצור הבית במפעל.  חתכי הקיר יוצרים בידוד מושלם לרעש, רטיבות ורעידות ובית המיוצר בבניה מתקדמת, הוא בית חזק בו ניתן לתלות הכל – ארונות  תלויים של  ושל חדרי רחצה, טלוויזיות, רהיטי עץ וברזל כבדים. כמו כן, ניתן בבניה מתקדמת להניח הכל על הגג –  דודי שמש, מזגנים,מרזבים ועוד.

המרחק בין הביטויים "בניה מתקדמת" ל"בניה קלה" הוא עצום ועם זאת בשל חוסר הבנה בשוק, הביטוי "בניה קלה" לצערינו הושרש גם לבניה המתקדמת ביותר  בעולם כיום.

המוצר שאנו מציעים ללקוחותינו הוא מוצר של בניה מתקדמת  –  בניה על גבי שלד פלדה איכותי, חזק ועמיד המיוצר במכונת החיתוך המתקדמת בעולם –  HOWIK ובעל מפרט חתך קיר עשיר במיוחד העומד בתקנים המחמירים ביותר.

בהחלט כן! בעולם הבניה המתקדמת ניתן למצוא הבדלים באיכות הבית – ככל שאיכות מכונת החיתוך של שלדי הפלדה, מתקדמת , כך ניתן לבצע חיתוכים מדוייקים עד רמת במילימטר בכל תכנון אדריכלי. גם כזה כמובן הכולל מפתחים גדולים או מעוגלים.  

עולם הבניה המתקדמת עובר מהפכה טכנולוגית המשמעות היא שחתכי הקיר הנחתכים לפי מידה בתכנית האדריכלית, יוצאים ברמת דיוק שאין למצוא בשום מקום אחר- בטח ובטח שלא בבניה בבלוקים.

כל חתך קיר ישר כפלס עד לרמת המילימטר וכל תכנון אדריכלי לרבות מפתחים גדולים, מעוגלים, זוויתיים וכיו"ב אפשריים ברמת דיוק אופטימלית .

אנחנו בא.ב.ד רכשנו בשנת 2019 את מכונת חיתוך הפלדה המתקדמת בעולם מבית HOWICK-  יצרנית מכונות חיתוך פלדה בטכנולוגיה מתקדמת – LGS.

חברת HOWICK הינה חברה ניוזילנדית הפעילה 41 שנה ומוכרת לכ 70 מדינות ברחבי העולם. 

אחד היתרונות במעבר לבניה מתקדמת,טמון גם בתהליך תכנון ובנית הבית: בשיטתינו, תוכלו  לקבל הצעת מחיר ראלית לפי גודל הבית שלכם, כבר עכשיו לפני שביצעתם תכנית אדריכלית ולפני שלב ההיתרים כמובן.

 

בפגישת הייעוץ עם מומחי א.ב.ד, נבקש מכם למסור לנו פרטים אודות הבית אותו אתם מתכוונים לבנות – נשאל שאלות לגבי שטח הבית המתוכנן, שאלות כלליות לגבי תוואי השטח אם יש נתון מיוחד שישלשים עליו את הדעת כמו סוג הקרקע והשכנים בשטח שלכם- האם הבית בשטח פתוח ,או מגודר ובנוי. 

נשאל אתכם גם שאלות לגבי הגמרים – איזה סוג של עיצוב או רמת גמר תרצו בבית ונעזור לכם כבר בשלב זה להתכוונן  לגבי החזון העיצובי שיש לכם לגבי הבית.

עם כל הנתונים האלה, נפיק עבורכם הצעת מחיר הכוללת את עלות הבית, כולל הגמרים ברמת דלתות,  חלונות אלומיניום, מטבח, ריצוף וחיפוי, מזגנים, דלת כניסה ועוד ועוד.

אתם תקבלו מאיתנו הצעת מחיר לבנית בית מלא וגמור- כולל כל הגמרים.

תוכלו עוד לפני שלב התכנית האדריכלית ועוד לפני שנפגשתם עם אדריכל, כבר לדעת כמה יעלה לבנות בית בשיטת א.ב.ד. משם ברגע שנתקדם, כל שינוי שתבצעו במפרט ובתכנית האדריכלית יהיה מתומחר וידוע לכם מראש. תוכלו לדעת כבר מראש מה עלויות הגמרים השונים לגבי גודל וסוג מרצפת או פרקט וכיו"ב.

נתון זה הינו נתון קריטי לכל מי שמבקש לבנות בית ולא יודע כיצד התהליך יסתיים. אצלינו המחיר ידוע, קבוע מראש ומוערך מראש כבר על ההתחלה עוד לפני שביקשתם היתר. כך תוכלו להיות בטוחים שיש בידכם את כל המידע לקבלת החלטה.

 

 

 

צרו קשר לקבלת הצעת מחיר – עוד לפני התכנית האדריכלית

בלי בלתמ"ים, בלי הפתעות

בואו לראות דוגמאות בניה קלה

הצצה לבתים שבנינו…

למדו עוד על שיטת א.ב.ד בטכנולוגית LGS