התקשרו עכשיו:03-9097093

אין עדיין ברשותכם מגרש?
קבלו מידע חשוב לפני רכישת המגרש, על שיטת הבניה המתקדמת

אם אתם מתכננים לבנות בית בבניה מתקדמת, ידידותית לסביבה, חסכונית באנרגיה וחכמה ועדיין לא רכשתם מגרש – מתחם זה מיועד לכם.

כאן נסקור את  המידע הראשוני החשוב, אודות בניה מתקדמת, כדי שתוכלו לקבל החלטה ראשונית על אופי הבית שאתם מתכננים לעשורים קדימה.

אז מהי בניה מתקדמת?

בניה מתקדמת הוא שם כולל שניתן לבניה על בסיס שלד פלדה. בשונה מבית שנבנה בבלוקים וטיח, כאן שלד הבית – מה שמרכיב את הקירות החיצוניים של הבית עשוי בעצם… מפלדה!

הבניה המתקדמת היא הבשורה הכי חמה בעשורים האחרונים בעולם הבניה והיא הולכת ומתפתחת ברחבי העולם. לבניה המתקדמת יתרונות ממשיים בחוזק המבנה, בוורסטיליות האדריכלית והעיצובית, ואצלנו בא.ב.ד, בעלת יתרון מובהק בערכי הבידוד התרמי והאקוסטי של הבית.

הצצה לבתים שבנינו

למה בכלל התחילו לבנות בתים בבניה מתקדמת?

כמו כל תחום שמתפתח,  גם עולם הבניה עבר תהפוכות לאורך השנים. בניה של בתים מבוססי פלדה, התגלה כצורך במקומות המועדים לרעידות אדמה וענה על צורך נוסף – להקים בתים רבי קומות, מגדלים ומבני ענק במהירות יחסית .

בניה מתקדמת המבוססת שלד פלדה, פופולרית מאוד באוסטרליה, ניו זילנד וברחבי אירופה. שלדי פלדה המשמשים כבסיס קונסטרוקטיבי לבית, הוכיחו את עצמם כחזקים יותר מבניה בבלוקים, מהירים יותר לבניה ועמידים יותר לפגעי מזג אוויר. 

נוסיף את המגמה העולמית של בניה ידידותית וירוקה  לסביבה, הצורך בהפחתת חומרי בלאי וזיהום  וכל אלה מקנים לבניה המתקדמת יתרונות מובהקים על פני בניה מסורתית בבלוקים. אם לסכם את כל הסיבות שהובילו למהפכה בעולם הבניה – הרי זו הטכנולוגיה שמאפשרת יצור שלדי פלדה חזקים ודקים בו זמנית, המאפשרים גמישות מירבית לכל בית, מבית פרטי ועד רבי קומות ומגדלים.

למה עדיין נתח גדול מהשוק (בישראל) בונה בבלוקים?

כמו כל מהפכה טכנולוגית, עולם הבניה המתקדמת  עושה את צעדיו ומתרחב בכל העולם ובישראל בפרט. בשונה מבניית בית בשיטה המסורתית, בניה מתקדמת מחייבת את בעל הבית להבין את יתרונות השיטה, ולבחור בה כחלופה ירוקה, וידידותית.

לימוד והטמעה של יתרונות שיטת הבניה המתקדמת, הוא לרוב הכרח מצד הלקוח על מנת שיוכל לקבל החלטה על השיטה וזה תהליך שאנחנו בא.ב.ד חווים מעל 20 שנה.

השוק בישראל הרבה יותר פתוח היום, מבין ונכון ללמוד על יתרונות השיטה ולבחור בה בשל ערכי הבידוד המשופרים, החיסכון האנרגטי, העמידות לפגעי מזג האוויר והידיעה כי בית בבניה מתקדמת הוא בית לעשורים.

 

 

אז איך מתבצע תהליך העבודה איתנו?

מהם ההבדלים העיקריים בין בניה מתקדמת לבין בניה מסורתית (בבלוקים)?

מבנה הקיר: בניה מתקדמת היא בניה בה הקיר עשוי משלד פלדה. אם יצא לכם לשמוע את הביטוי LGS – זה שם הפלדה המתקדמת בעולם המאפשרת ייחור של קורות פלדה המהווים את מתאר הבית. פלדה זו מסוגלת לשאת משקל עצום ולכן  בניה בפלדה, מייתרת את הצורך בשילוב עמודים תומכים. האפשרויות העיצוביות והתכנוניות לפיכך הרבה יותר וורסטיליות – ממפתחי חלונות ענקיים ועד חללים כפולים, ללא צורך בעמודים בתוך הבית.

ערכי הבידוד: לא כל בניה מתקדמת מתהדרת בערכי בידוד משופרים. אנחנו בא.ב.ד מספקים ערכי בידוד תרמי ואקוסטי שהם פי 5 מבניה בבלוקים.  שילוב של לוחות גבס עמידי אש, חומרי בידוד ומרכיבי קיר עשירים במיוחד, מספקים לקירות החוץ שאנו בונים, ערכי בידוד תרמי ואקוסטי מעל לתקן (פי 5).

המשמעות היא חסכון אנרגטי משמעותי לאורך כל חייכם בהוצאות קירור, חימום ואף בבידוד האקוסטי. קראו על חתכי הקיר שלנו כאן >>

צפו בסרטון הסבר על חתכי הקיר בבניה מתקדמת בשיטת א.ב.ד

מהירות הבניה: מהירות זמן הבניה בשלד פלדה נובעת משיטת הבניה. אצלינו בא.ב.ד בנית הבית מבוצעת או במפעל או בשטח המגרש. איך מחליטים? כל מקרה לגופו לטובת הבית.

בניה בשטח המגרש, היא  בנייה בה קורות הפלדה אשר יוצרים את קונסטרוקציית שלד הבית מיוצריות במפעל ומשונעות לשטח. אז הקורות מוקמות בשטח עצמו  ליצירת המבנה הקונסטרוקטיבי של הבית. משם בנית הבית ממשיכה בשטח המגרש – ריצוף, חיפוי, אינסטלציה, חשמל ועוד.

בניה במפעל, פירושה שכל הבית נבנה כולו אצלינו בשטח המפעל בלוד. קורות הפלדה מיוצרים במפעל ונמסרים לבניה בשטח המפעל. במקרה זה,  כל אנשי המקצוע עובדים במקביל בלוקיישן אחד – החשמלאי, האינסטלטור, הרצף – כולם עובדים במקביל להעמדת בית מוכן לרבות דלתות וארונות מטבח. הבית אז נמסר לשטח בחלקים ומחובר בפועל על שטח המגרש.

איך מתנהל ייצור שלד הבית בבניה מתקדמת?

 1. מידול לתלת מימד: בשלב ראשון,  התוכנית האדריכלית עוברת מידול לתלת מימד. תוכנת מידול מייצרת מתוכנית דו המימד שמגיד האדריכל, תכנית תלת מימד מפורטת עד לרמת הברגים, החיתוכים, הכיפופים ומייצרת למעשה את שלד הבית כשהוא מוכן כבר לתוכניות החשמל, המיזוג והאינסטלציה עם מיקומים מדויקים לפתחי הצנרת.
 2. אישורים וחישובים הנדסיים: מהנדס מוסמך בשיטת א.ב.ד עובר על תכנית המידול ובודק כי כל הפתחים, הזוויות והאלמנטים העיצוביים מהם בנויים קירות הבית , מתוכננים כהלכה, עומדים נכון בעומסים ומוכנים לעבור לשלב הייצור.
 3. תהליך הייצור: בשלב זה תוכנת המידול של הבית עוברת לייצור במכונה. קורות הפלדה מיוצרות עם פתחים לתעלות מיזוג, חשמל ואינסטלציה ומורכבות במפעל או בשטח ליצירת קונסטרוקציית הבית, עליו יבנו הקירות, הרצפה וכל חומרי הגמר.

האם אפשר לטעות בבניה מתקדמת?

קבלן אשר בונה בבלוקים, עלול לטעות בעת בניית הבית.  כולנו יודעים שתופעות של טעויות ועיכובים, הן חלק  אינטגרלי בכל בניה של בית בבלוקים. הטעויות הנפוצות לרוב בבניה מסורתית בבלוקים, קשורות להתאמה שבין התכנון לביצוע, הנחה לא ישרה של בלוקים (תופעת קירות עקומים), בעיות בלוחות הזמנים, והמושג שכולנו מכירים- בלת"ם – אותם פרמטרים בלתי צפויים שמשפיעים על תהליך בנית הבית וקשורים לכוח אדם, לטעויות אנוש ולהפתעות של תוואי השטח המשפיעות על תהליך הבניה.

בבניה מתקדמת,  גם יכולות לקרות טעויות והן קשורות למומחיות ולמקצועיות של הקבלן המבצע. טעויות כאן עלולות לקרות,  אם הקבלן ייצר את שלדי הפלדה לא בדיוק לפי התוכנית האדריכלית, או  ללא תעלות מובנות  שיצריכו ממנו  לחורר את הפלדה ידנית או לחבר אותה לא בהכרח נכון.

עם זאת תחת שיטה טכנולוגית ממוכנת, ללא מגע יד אדם, אפשרות הטעות אצלינו בא.ב.ד שואפת לאפס: טכנולוגית LGS מאפשרת ייצור של שלד הבית ללא מגע יד אדם. קורות הפלדה מיוצרות בטכנולוגית הדפסה – מה שמאפשר תרגום מושלם של תכנון אדריכלי לקורות הפלדה, בדיוק עד לרמת המילימטר.

צפו בסרטון הסבר על כל מה שחשוב לדעת על תקציבי בלת"מ

(רמז – אצלינו אין תקציבי בלת"מ בכלל!)

איך לבחור ספק לבנית בית בבניה מתקדמת?

לא כל קבלן יודע לבנות בבניה מתקדמת. למעשה, תהליך הבניה הוא תולדה של תכנון אדריכלי מוקפד, המותאם לשיטת הבניה המתקדמת, מידול ממוחשב  של התוכנית האדריכלית של הבית, המחשב הנדסית את מבנה השלד והוצאה לפעול של התכנון שיצרנו במכונות הייצור שלנו במפעל.

אם אתם מתלבטים שאלו את עצמכם מה מידת הניסיון של הקבלן בבניית בתים צמודי קרקע בבניה מתקדמת. זכרו – שלד שיוצר לא נכון, עלול לסכן את מראה וחוזק הבית.  חיבור לא נכון של קורות פלדה, עלול לסכן את עמידות הבית. רק חברה המתמחה בבניה מתקדמת, תוכל להבטיח לכם בית עמיד לאורך עשורים קדימה.

כיצד מתחילים להתניע תהליך של בנית בית בבניה מתקדמת?

אם החלטתם שאתם רוצים לבדוק את האפשרות לבנות את ביתכם בבניה מתקדמת, יש להגיע אלינו לפגישת ייעוץ: כאן תוכלו לקבל מאיתנו אומדן מחיר לעלות הבית עוד לפני שיש ברשותכם תכנית אדריכלית. 

מה מומלץ שיהיה לכם בשלב זה? שטח

שימו לב – אומדן העלויות של הבית נסמך כל מקרה לגופו, על בסיס כמות החדרים, שטח הבית ותוואי השטח שברשותכם. לנו בא.ב.ד ניסיון עשיר בבניית בתים צמודי קרקע על כל תוואי שטח בשל העובדה שאנחנו בונים בכל רחבי ישראל – מהצפון ועד לדרום. שטחים הרריים דורשים התייחסות והכנת שטח אחרת משטחים מישוריים.  גם מבני הקירות דורשים התייחסות ספציפית לפי תנאי מזג האוויר בכל מיקום גאוגרפי.

כאשר יש ברשותכם שטח, אנחנו נשלח לבדיקה מודד קרקע אשר יספק את המלצותיו לגבי איכות האדמה שבשטח שלכם ומוכנותו לבניה. ולכן – כל עוד אין ברשותכם שטח לבניה, האומדן שתקבלו יהיה כללי ולא בהכרח משקף מציאות. רק כאשר רכשתם שטח- מומלץ לבוא ולברר את עלויות הבניה המתקדמת שאנו מציעים.

שיטת הכל כלול של א.ב.ד

רכשתם שטח ואתם רוצים לברר על בניה מתקדמת? מעולה!

חלק זה יעניק לכם הצצה לשיטת "הכל כלול" של אבד המספקת לבנוה הבית  בית מוכן וגמור מתכנון ועד מפתח.

אצלנו תוכלו לקבל בית מוכן הכולל את כל פרטי הגמר – חלונות, דלתות, ארונות, מטבח וכלים סניטרים.

יצרנו שיתופי פעולה עם מיטב ספקי הגמרים בישראל, כדי לספק לקהל לקוחותינו מפרט עשיר של גמרים בעלויות מסובסדות ללקוחות א.ב.ד.

לקוחות של א.ב,ד נהנים מהנחות ענק בקרב ספקי קרמיקה וריצוף, מטבחים, חלונות, דלתות וכלים סניטריים. תוכלו לנצל את שיתופי הפעולה שלנו או לקבל זיכוי מלא בעבורם ולרכוש בעצמכם את פרטי הגמר שלכם.

זאת ועוד: מתוקף היקפי העסקאות של חברתנו כמובילה בתחום הבניה המתקדמת, יצרנו שיתופי פעולה עם סוכנויות ביטוח נכס ואישורי משכנתאות.

תוכלו לקבל דרכינו הנחות לביטוחי הבית ולאישורי משכנתא.

למידע נוסף לחצו כאן >>

אנו מאחלים לכם רכישת מגרש מוצלחת!

אנו ממליצים שתשמרו את הקישור למתחם זה, כך שברגע שיהיה בידכם מגרש, תוכלו לעבור עם ידע ראשוני לשלב הבא.

בהצלחה!

צוות א.ב.ד

מעוניינים בפרטים נוספים לפני רכישת המגרש?

השאירו את פרטיכם וקבלו ישירות למייל, עלון מידע מפורט:

 • אומדן עלות בניה למטר
 • מידע על שיטת הכל כלול של א.ב.ד מתכנון ועד מפתח

אנחנו לא עושים ספאם 🙂 

 

כל הזכויות שמורות לא.ב.ד בע"מ.

אין לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט בכל דרך אחרת כל חלק שהוא מהחומר באתר זה.

שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומר הכלול באתר זה אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב מהמחבר.

צור קשר
close slider

  צור עמנו קשר

  גלילה לראש העמוד
  דילוג לתוכן