מה הקשר בין בניה מתקדמת לאיכות אוויר טובה יותר?

במחקר המקצועי ישנו מונח אשר נקרא "תסמונת הבניין החולה". זהו מונח שמגיע כדי לתאר מצב שבו דיירי בניין כלשהו סובלים מהשפעות בריאותיות שנגרמות בהקשר ישיר לבניין עצמו. במחקר שפורסם על ידי ארגון הבריאות העולמי בשנות ה – 80 המאוחרות נמצא כי 30% מסך הבניינים החדשים והמשופצים מספקים איכות חיים ירודה בשל איכות אוויר קלוקלת, התפתחויות של עובש והתנדפות של כימיקלים וחומרי בניין רעילים. כתוצאה של אותו דו"ח החלו ברחבי העולם לפקח על הליכי הבנייה, ובמקביל החלו בפיתוח של דרכים חדשות ובריאותיות יותר לבנות ולשפץ מבנים וכך למעשה הגיעה לחיינו הבניה המתקדמת.

בניה מתקדמת מביאה להפחתה בזיהום האוויר

תשומת הלב לאיכות האוויר בבניה המתקדמת

איכות האוויר במבנים מורכבת מכמה אלמנטים שביחד יכתיבו את דירוג האיכות – מיקום המבנה, האקלים שבחוץ, מערכות האוורור שמותקנות בבניין, דיירי הבניין ומקורות זיהומיים חיצוניים ופנימיים. השקלול של כל הגורמים האלו הוא זה שיכתיב את רמת איכות האוויר בתוך המבנה. בעבר לא היה נהוג להתייחס לאלמנטים אלו בהליך הבניה, אך מאז שכנסת ישראל אימצה את תקן 5281 כתקן הבניה המחייב אפשר לראות כי קבלנים ואדריכלים אכן עושים מאמצים גדולים יותר בכל הקשור לתכנון האוויר בתוך המבנה. כמו כן פורסמה בשנת 2011 סדרת תקנות נוספת אשר מוכרת כתקן 6210, התקן שמתייחס לאוורור ולשמירת איכות האוויר ברמה נאותה בתוך מבנים, וגם היא הביאה יותר ויותר אנשי מקצוע להתייחס ברצינות לאיכות האוויר.

מי שיבחן את הסעיפים ואת אופן הדירוג של תו התקן לבניה ירוקה יראה כי חלק מהניקוד מוענק בהתאם לתכנון של המבנה ולאו דווקא על היישום של הבנייה בפועל. השלב הזה הוא    מהותי כיוון שבמהלכו נבדקים התכנונים השונים של פתחי האוורור, כיווני האוויר ומערכות האוורור שישולבו בתוך המבנה כדי להבטיח את שהאיכות תישאר ברמה מספקת. בסופו של דבר הניקוד הסופי שיתקבל יהיה שקלול של התכנון ושל הפרקטיקה בפועל ובעזרת מכשור ייעודי מהנדס מטעם מכון התקנים יבדוק את העמידה ביעדים.

תשומת הלב לאיכות האוויר בבניה המתקדמת

בניה מתקדמת מביאה להפחתה בזיהום האוויר

חלק מה"אני מאמין" של שיטת הבניה המתקדמת הוא לשפר את איכות החיים שלנו בכדור הארץ. ההבנה כי לענף הבנייה יש השפעה עצומה ורעה על איכות החיים שלנו חלחלה עמוק ואנשי המקצוע החלו לחשוב ולפתח דרכים חדשות שבעזרתן יוכלו להמשיך ולהציע פתרונות מגורים איכותיים, אך בלי שהדבר יביא לפגיעה בכדור הארץ ובאיכות החיים שלנו עליו. כאשר פורסמו מחקרים שהוכיחו באופן שאינו משתמע לשני פנים כי לא רק שבניית הבתים מזהמת ומבזבזת משאבי טבע יקרים, אלא שהמחייה בתוך בתים שלא תוכננו כראוי מביאה לפגיעה חמורה עוד יותר גם באלו שגרים בתוך הבית וגם באלו שגרים מסביב, קם קול צעקה שדרש בשינוי.

חברת א.ב.ד בניה קלה היא מהחלוצות בבניה המתקדמת בישראל. באמתחתנו ניסיון מקצועי של עשרות שנים וברשותנו הכלים המקצועיים המתקדמים והאיכותיים ביותר בעולם. בעזרת שיתופי הפעולה הייחודיים שלנו עם מיטב היצרנים שמתמחים בבניה מתקדמת ברחבי העולם ועם האדריכלים ומעצבי הפנים המובילים בישראל, אנחנו מספקים ללקוחותינו בתים איכותיים ומרשימים שעשויים ברמת הגימור הגבוהה ביותר.

כל המבנים של עומדים בתקנות הקפדניות והמחמירות ביותר, אך מעל לכול – כל הבתים שלנו מעוצבים כאשר הדייר הוא זה שעומד בראש מעיינינו. אנחנו מאמינים כי הבתים שלנו צריכים לשרת את מי שאמור לגור בהם, ולא רק את כדור הארץ, ולכן אנחנו מקפידים על ערכי הבניה הירוקה ועליה אנחנו מוסיפים עוד קורטוב של יצירתיות ומקוריות שמסייע לתוצר הסופי להיות מרשים ויוצא מן הכלל.

צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים ולתיאום של פגישת הכרות.

השאירו פרטים לקבלת מידע ונציגי א.ב.ד יחזרו אליכם

לבעלי מגרש לבניה פרטית. 

א.ב.ד פעילה מזה 20 שנה ומתמחה בבניית בתים צמודי קרקע, למגזר הפרטי.

בפגישת הייעוץ נספק לכם הסבר מקיף על שיטת הבניה המתקדמת בטכנולוגיית LGS, וכן אומדן ראשוני של עלות הבית לפי גודל הבית, תוואי השטח והצרכים התכנוניים שלכם.

אם יש בידיכם תכנית אדריכלית – הביאו אותה לפגישה ונוכל לתמחר לפיה את עלות הבית.

אם עוד אין ברשותכם תכנית אדריכלית – נוכל להעניק לכם אומדן מחיר לפי מתאר ומבנה הבית.

למדו על שיטת א.ב.ד בטכנולוגית LGS