מה הופך את חומרי הגלם של הבניה הירוקה לאקולוגים

כיום הבחירה בבניה הירוקה היא כבר לא העדפה של קבלן כזה או אחר, אלא מדובר על חובה שעוגנה בחקיקה אשר ידועה כתקנות הבניה הירוקה בישראל – תו תקן ישראלי 5281. הדגש שהחברה כולה שמה על השפעות זיהום האוויר הן מרחיקות לכת וכמעט כל מדינה בעולם, וגם ישראל, חתומה על אמנה כזו או אחרת שמטרתה צמצום פליטת גזי החממה.

מה הופך את חומרי הגלם של הבניה הירוקה לאקולוגים

אם עד לפני כמה שנים חשבנו שעיקרו של זיהום האוויר מגיע ממפעלים וממכוניות, אז כיום אנחנו יודעים שטעינו בגדול ושבין 20 ל – 50 אחוז מזיהום האוויר ומניצול משאבי הטבע מגיע מענף הבנייה על כל שלביו. ההבנה הזו חלחלה עמוק והשפיעה רבות על אדריכלים וקבלנים, אך גם על האזרח הפשוט והמחוקק, ולמעשה היא זו שעומדת בבסיס השינוי שאנחנו רואים בשנים האחרונות – שימת דגש על ההשפעה של המבנה על הסביבה ותכנון קפדני של כל היבט והיבט בהליך הבניה. אבל מעבר לצורת המחשבה שלנו שהתפתחה, גם חומרי הגלם של הבניה הירוקה שונים מאלו שהכרנו עד היום.

מה הם חומרי הגלם של הבניה הירוקה?

בתו התקן 5281 אפשר למצוא פירוט מלא על חומרי הגלם של הבניה הירוקה, אך בסקירה מהירה אפשר לראות כי המהות שעומדת מאחורי חומרי הגלם שמאושרים לשימוש היא שכולם בעלי תכונות איכותיות במיוחד. כל חומרי הגלם שבהם משתמשים בבניה הירוקה הם כאלו שתהליך הייצור שלהם כרוך בזיהום מינימלי של הסביבה והם בעלי עמידות גבוהה במיוחד. המטרה היא כאמור להשפיע על הסביבה כמה שפחות ולכן חשוב מאוד שחומרי הגלם יחזיקו מעמד לאורך שנים רבות, כיוון שככה לא נצטרך להחליפם וערך הקיימות שלהם יהיה גבוה יותר.

להלן כמה חומרי גלם שמשמשים אותנו בהליך הבניה הירוקה:

 • פנל מבודד
 • חתכי קיר
 • אלומיניום
 • חומרי בידוד תרמי ואקוסטי
 • פלדה ממוחזרת
 • עץ ממוחזר
 • בטון מוצר (Precast Concrete)

חומרי גלם שעומדים בחמשת עקרונות הבניה הירוקה

ההשפעה של חומרי הגלם על הבניה הירוקה היא עמוקה ולכן זה הכרחי שכל חומרי הגלם שבהם נשתמש יעמדו בעקרונות של הבניה הירוקה. דיברנו בהרחבה על מה זה בניה ירוקה ומה החשיבות שלה, אבל בואו ונסקור את חמשת העקרונות המרכזיים של שיטת בניה זו כדי לראות כיצד חומרי הגלם השונים מקיימים כל אחד ואחד מהעקרונות האלו.

 • עיצוב בר קיימא – חומרי הגלם של הבניה הירוקה מעוצבים באופן ייחודי כדי למלא בצורה מושלמת את תפקידם ולהתאים למקומם במארג המבנה, כך למשל רמת הדיוק שאנחנו משיגים במפעל שלנו מהשימוש במכשור המתקדם ביותר בעולם מאפשרת לנו לייצר חתכי קיר מדויקים שעיצובם מאפשר להם לתפקד בצורה טובה יותר ואקולוגית יותר.

 • עמידות – כדי שלא נוסיף עוד אשפה ופסולת בניין שלא לצורך, חומרי הגלם של הבניה הירוקה הם כאלו שיש להם אורך חיים גבוה במיוחד והם עמידים בפני פגעי מזג האוויר.
 • יעילות אנרגטית – היעילות האנרגטית לא נמדדת רק בחיסכון העתידי שצפוי לנו בזכות רמת הבידוד הטובה של הבניה הירוקה, אלא גם כי החשיבה של שילוב חומרי הגלם נועדה לשדרג את ביצועי המבנה כולו. למשל בבניינים רבי קומות משתמשים בחומרי גלם ייחודיים שממוקמים במקומות מפתח כדי לבלום את תנודת המבנה הטבעית.

 • איכות אוויר במבנה – כל חומרי הגלם של הבניה הירוקה נחשבים לבריאים לבני האדם.

 • צמצום ייצור פסולת – בהרבה מקרים משתמשים באלומיניום ממוחזר כדי לייצר ממנו את חומרי הגלם לבניה הירוקה וכך אנחנו לא מייצרים פסולת מיותרת כדי לייצר את חומרי הגלם אלא משתמשים בחומרים שכבר קיימים.
מה הם חומרי הגלם של הבניה הירוקה?

הגורמים שבזכותם חומרי הגלם של הבניה הירוקה נחשבים לאקולוגים

 • איכות – כל חומרי הגלם שבהם אנחנו משתמשים כדי לבנות את המבנים הירוקים שלנו בא.ב.ד. מיוצרים באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר ועומדים בתקינה המחמירה ביותר בעולם. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם החברות המובילות במשק כדי לייצר בעבורכם מבנים שיספקו את רמות הבידוד הגבוהות ביותר ויאפשרו לכם ליהנות מאיכות חיים שלא הכרתם.

 • עמידות – חומרי הגלם של הבניה הירוקה הם, כאמור, כאלו שעמידים בפני פגעי מזג האוויר ומסוגלים להתמודד עם חום ואש ברמות קיצוניות. כמו כן, חומרי הגלם הללו לא נזקקים לתחזוקה רבה ואין צורך להחליפם בתדירות גבוהה, אם בכלל.

אצלנו בא.ב.ד בניה מתקדמת תמצאו דגמים מרהיבים של בתים ירוקים ואקולוגים שתוכלו לבנות בפרק זמן קצר במיוחד של עד שישה חודשים. צרו איתנו קשר עוד היום כדי שנוכל לספר לכם עוד פרטים.

 

השאירו פרטים לקבלת מידע ונציגי א.ב.ד יחזרו אליכם

לבעלי מגרש לבניה פרטית. 

א.ב.ד פעילה מזה 20 שנה ומתמחה בבניית בתים צמודי קרקע, למגזר הפרטי.

בפגישת הייעוץ נספק לכם הסבר מקיף על שיטת הבניה המתקדמת בטכנולוגיית LGS, וכן אומדן ראשוני של עלות הבית לפי גודל הבית, תוואי השטח והצרכים התכנוניים שלכם.

אם יש בידיכם תכנית אדריכלית – הביאו אותה לפגישה ונוכל לתמחר לפיה את עלות הבית.

אם עוד אין ברשותכם תכנית אדריכלית – נוכל להעניק לכם אומדן מחיר לפי מתאר ומבנה הבית.

למדו על שיטת א.ב.ד בטכנולוגית LGS