הפרטים הקטנים שחשוב לדעת על בניה ירוקה

התחום שמוכר בשם בניה ירוקה מכיל בתוכו כמות עצומה של פרטים ונתונים שאפשר לפרט עליהם, החל בתנאים שקבלנים ואדריכלים נדרשים לעמוד בהם כדי לזכות בנקודות הדירוג של תקן הבניה הירוקה (ת"י 5281) או בין שמדובר על הפוטנציאל שיש לסגנון הבניה הזה לשנות את איכות החיים שלנו לטובה. כאחת החברות המובילות בתחום זה בישראל, וכחברה שמתמחה בבניה מתקדמת כבר עשרות שנים, אנחנו עוסקים כל הזמן בהנגשת המידע הסבוך הזה למען לקוחותינו ובאזור "האקדמיה של א.ב.ד" באתר שלנו תוכלו למצוא עשרות מאמרים בנושא.

הפעם אנחנו מעוניינים להסתכל על הרזולוציות הקטנות יותר ולהביא בפניכם את כל הפרטים הקטנים שחשוב לדעת על בניה ירוקה.

הפרטים הקטנים שחשוב לדעת על בניה ירוקה

הדברים הקטנים שהופכים את הבניה הירוקה לעתיד הבניה

  • הבידוד איכותי יותר – חומרי הגלם שמשמשים אותנו כדי לבנות מבנים ירוקים מספקים בסופו של דבר בידוד תרמי ואקוסטי טוב יותר מחומרים גלם אחרים. בא.ב.ד בניה מתקדמת אנחנו מייצרים את שלדות המבנים מפלדה של חברת HOWICK ובלוחות הבידוד של חברת KNAUF. השילוב הזה מייצר קירות דקים ומעוצבים שמספקים רמת בידוד הגבוהה בעשרות מונים מזו שהייתה מתקבלת לו היינו משתמשים בבטון או בבלוקים.

  • דגש על איכות האוויר – כחלק בלתי נפרד מקבלת תו התקן 5281 נדרשים הקבלנים להראות תוכניות מפורטות בדבר איכות האוויר בתוך המבנה. על התוכנית להחיל את תכנון סירקולציית האוויר, חומרי גלם לא מסוכנים לנשימה ושימוש במערכות חדישות לשיפור ובקרת איכות האוויר.

  • הגודל לא משפיע – חומרי הגלם של הבניה הקלה הביצועים של חומרי הגלם מתגלים כאיכותיים יותר מכל פתרון אחר. מבנים שנבנים בשיטת הבניה המתקדמת והירוקה נמצאו כיציבים יותר בפני רעידות אדמה ובאופן כלל הם נמצאו ככאלו שמספקים איכות חיים טובה יותר בעבור הדיירים.

  • התאמה מלאה לצרכים – אומנם תוכלו למצוא אצלנו קטלוג בתים מעוצבים שזמינים בעבורכם כפי שהם מופיעים באתר, אך מי שמעוניין לתכנן ולעצב את ביתו בצורה ייחודית ומקורית וודאי ישמח לשמוע שאנחנו עובדים בשיתוף פעולה פורה עם כמה ממעצבי הפנים והאדריכלים המובילים בישראל. כמו כן, אם תרצו לבצע שינויים והתאמות בתוך הבתים שבקטלוג שלנו נשמח לשמוע על כך ואם הדבר אפשרי גם ליישם.

  • מחיר – קשה להתייחס לפקטור המחיר כמשהו קטן, אך אנחנו לא יכולים לדבר על הדברים שעתידים להפוך את הבניה הירוקה לבניה היחידה שתבוצע בעתיד בלי לדבר על החיסכון העצום שטמון בבניה הירוקה. לא רק שמדובר על עלויות הבניה שבסיכום כל הפרמטרים יוצאות נמוכות, אלא שההוצאות על תחזוקת המבנה גם הן נמוכות יותר כך שמדובר על חיסכון בהווה ובעתיד.

  • מוריד מעלות ברחוב – ההשפעה של תכנון נכון של הרחובות ושל המבנים יכול לסייע במלחמה נגד ההתחממות הגלובלית. נוסף על כך שלתחום הבניה יש השפעות שליליות והרסניות על כדור הארץ, הבניה המסועפת שמאפיינת ערים גדולות גורמת להתחממות של יותר משתי מעלות לעומת אזורים פתוחים. באפשרות הבניה הירוקה לשנות את התמונה ולהוריד את המעלות בעיר כולה.

איך מתחילים לתכנן בניה ירוקה?

בקרוב מאוד לא תהיה אפשרות לבנות בתים ומבנים חדשים בישראל שלא בשיטת הבניה הירוקה, וכך אם אתם מעוניינים להתחיל ולהבין כיצד לתכנן ולייצר בית שיעמוד בקריטריונים האלו אתם צריכים לקרוא עוד חומר עיוני בנושא. אצלנו באתר תוכלו למצוא מדריכים ומאמרי הסבר שיפרטו על כל השלבים והחלקים שהופכים את הבניה הירוקה למה שהיא, אך מעבר לכך הצוות שלנו ישמח לעמוד לשרותכם ולשוחח איתכם על הנושא וכמובן שלהראות לכם את אפשרויות המגורים של העתיד.

חברת א.ב.ד בניה מתקדמת מספקת בתים פרטיים חדשים ואיכותיים בפרק זמן שנע בין חצי שנה ל – 8 חודשים. התקציב הראשוני שנקבע לפרויקט הוא גם יהיה התקציב הסופי כי בזכות הדיוק והתכנון הקפדני שלנו, ובזכות שיטת הבניה שבה אנו עובדים כמובן, אין בלתמ"ים ואירועים לא צפויים שעלולים לעכב את תאריך הסיום או להקפיץ את המחיר בהפתעה גמורה. כשתבחרו לעבוד איתנו נמנה לפרויקט שלכם מנהל ייעודי אשר יהיה איש הקשר שלכם לכל דבר והוא יפקח על כל ההליכים הפרקטיים והתקציביים כדי להבטיח שהפרויקט כולו מתנהל כשורה.

לכל הפרטים ולתיאום של פגישת היכרות – צרו איתנו קשר עוד היום.

השאירו פרטים לקבלת מידע ונציגי א.ב.ד יחזרו אליכם

לבעלי מגרש לבניה פרטית. 

א.ב.ד פעילה מזה 20 שנה ומתמחה בבניית בתים צמודי קרקע, למגזר הפרטי.

בפגישת הייעוץ נספק לכם הסבר מקיף על שיטת הבניה המתקדמת בטכנולוגיית LGS, וכן אומדן ראשוני של עלות הבית לפי גודל הבית, תוואי השטח והצרכים התכנוניים שלכם.

אם יש בידיכם תכנית אדריכלית – הביאו אותה לפגישה ונוכל לתמחר לפיה את עלות הבית.

אם עוד אין ברשותכם תכנית אדריכלית – נוכל להעניק לכם אומדן מחיר לפי מתאר ומבנה הבית.

למדו על שיטת א.ב.ד בטכנולוגית LGS